گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
فوریه 25, 2020 کد خبر : 77312 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نانوایی های رشت به دستگاه کارتخوان مجهز می شوند

نانوایی های رشت به دستگاه کارتخوان مجهز می شوند

گیلانیان : ویشکایی با تاکید بر ضدعفونی تجهیزات نانوایی‌ها گفت: هماهنگی‌های لازم با بانک‌ها جهت تجهیز کلیه نانوایی‌های شهرستان به دستگاه کارت‌خوان در دست انجام است.

«محمدعلی ویشکایی» امروز(سه‌شنبه، ۶ اسفند) در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا که در سالن اجتماعات فرمانداری رشت برگزار شد، با اشاره به فضای روانی ایجاد شده در شهر و نگرانی مردم گفت: متاسفانه شایعات در مورد مبتلایان به ویروس کرونا موجب استرس و نگرانی بیش از حد مردم شده که می‌تواند بیماری را تشدید کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان رشت بر لزوم رعایت بهداشت فردی از سوی تک تک مردم تاکید کرد و افزود: جهت پیشگیری از سرعت شیوع ویروس کلیه برنامه‌ها از جمله اردوهای راهیان نور، جشن‌های  عروسی و دیگر تجمعات تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده و مردم نیز رفت و آمدهای خانوادگی را کاهش دهند.

ویشکایی تبادل اسکناس را تهدیدی برای بهداشت و سلامت افراد و از منابع اصلی آلودگی برشمرد و اعلام کرد: نانوایی‌ها که از محل‌های پرتردد مردم جهت تهیه قوت اصلی است باید بهداشت را بیشتر رعایت کنند و به جای رد و بدل شدن اسکناس از دستگاه کارت‌خوان استفاده کنند که هماهنگی‌های لازم با بانک‌ها جهت تجهیز کلیه نانوایی‌ها به دستگاه کارت‌خوان در دست انجام است.

وی با تاکید بر ضدعفونی تجهیزات نانوایی‌ها اظهارداشت: کارکنان نانوایی‌ها موظف هستند دستان خود را هر نیم ساعت یک بار با آب و صابون بشویند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی