گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
نوامبر 24, 2020 کد خبر : 80406 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی نژاد :

«ناکارآمدی در توزیع و نظارت» دلیل کمبود مرغ در گیلان

«ناکارآمدی در توزیع و نظارت» دلیل کمبود مرغ در گیلان

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به التهابات ایجادشده در بازار مرغ، گفت: دلیل اصلی کمبود مرغ در گیلان ناکارآمدی و ضعف در توزیع و نظارت بر بازار آن است.

جبار کوچکی نژاد با ابراز گلایه از کمبود شدید روغن و مرغ در گیلان، اظهار کرد: گیلان از معدود استان‌هایی است که بیش از نیاز مصرفش مرغ تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه نیاز مصرف گیلان به گوشت مرغ نهایتاً ۲۵۰ تن روزانه است، افزود: حدود ۴۰۰ تن مرغ روزانه در گیلان تولید می‌شود که مازاد آن به خارج از استان صادر و به مصرف می‌رسد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استانی همچون گیلان هیچ‌گاه نباید کمبود مرغ داشته باشد، گفت: تمام مشکلات پیش‌آمده در حوزه گوشت مرغ مربوط به ناکارآمدی و ضعف در توزیع و نظارت در عرضه آن در گیلان است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال از وزیر صمت در مجلس خبر داد و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌طورکلی بازار را رها کرده و از این منظر باید پاسخگو باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به ادعای وزیر صمت مبنی بر اینکه منشأ کمبود مرغ در وزارت خانه جهاد است، گفت: این ادعا نه‌تنها در گیلان بلکه در کل کشور نیز اشتباه بوده چون ما در جوجه ریزی، تولید گوشت و سایر فراورده های مرغ، کمبودی در کشور نداریم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه حدود دو ماه نهاده‌های دامی در اختیار مرغداران قرار نگرفته، افزود: در طی این مدت مرغداری‌ها جوجه ریزی نداشتند و معلوم است که در این فرصت کسری خواهیم داشت و التهابی در بازار ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه طبق قانون، دولت باید از شرکت پشتیبانی امور دام در عرضه مرغ و ایجاد تعادل در بازار بهره بگیرد، افزود: متأسفانه همیشه دولت در این زمینه‌ها غفلت می‌کند و تازه با شروع بحران دست پا می‌زنند تا بتواند بازار را مدیریت کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تدبیر در امور از سوی دولت تأکید کرد و گفت: عدم پیش‌بینی دولت یک ضعف بزرگی است که در طول مستقر آن همگی شاهد آن هستیم و بعید می‌دانیم تا آخر دولت نیز شاهد ثبات در بازار باشیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد