دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ Monday, 16 July , 2018
شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 62172 خبر ها

عضو مجمع نمایندگان گیلان :

ناکامی ایران در صادرات محصولات به بازار هدف ۱۵۰ میلیونی روسیه

ناکامی ایران در صادرات محصولات به بازار هدف ۱۵۰ میلیونی روسیه

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان از ناکامی ایران در صادرات محصولات به بازار هدف ۱۵۰ میلیونی روسیه انتقاد کرد و گفت: متأسفانه منطقه آزاد در صادرات محصولات به کشورهای حاشیه خزر موفق عمل‌نکرده و اسرائیل بازار هدف ایران در کشورهای مذکور را گرفته است.

جبار کوچکی نژاد از وضعیت نامطلوب صادرات محصولات و کالا به کشور روسیه به‌عنوان بازار هدف انتقاد و اظهار کرد: ایران در صادرات محصولات خود به روسیه که یک بازار حدود ۱۵۰ میلیونی است ناموفق عمل کرده است.

وی با اشاره به رابطه مطلوب دیپلماتیک ایران و روسیه افزود: ارتباط ایران با روسیه بسیار خوب است و نیاز است که در حوزه صادرات محصولات اقدامات جدی‌تری دیده شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نداشتن امکانات بسته‌بندی و ملزومات حمل‌ونقلی را از اصلی‌ترین دلایل ناکامی در صادرات کالا و محصول به روسیه عنوان کرد و گفت: ما در تولید محصولات کشاورزی و بسته‌بندی آن‌ها برای صادرات مشکلات فراوانی داریم که ما را از صادرات دور می‌کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به موفق عمل کردن رژیم صهیونیستی در حوزه صادرات محصولات به روسیه بیان کرد: اکنون مشاهده می‌شود رژیم صهیونیستی با صادرات محصولات و کالاها به روسیه بازار هدف ما را در اختیار گرفته است.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از دلایل موفق بودن اسرائیل در صادرات به روسیه رسیدن به فنّاوری در تولیدات محصولات کشاورزی و بسته‌بندی برای صادرات است.

کوچکی نژاد بابیان اینکه متأسفانه اسرائیل تلاش کرده تا بازار ایران را در کشورهای حاشیه خزر را هم بگیرد، خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل منطقه آزاد انزلی به‌منظور در اختیار گرفتن بازار هدف ایران در کشورهای حاشیه خزر ازجمله روسیه بود.

نماینده مردم رشت در خانه ملت با انتقاد از عملکرد منطقه آزاد انزلی در صادرات محصولات و کالاها گفت: منطقه آزاد نتوانست در شرایطی که ایران در آن به سر می‌برد جایگاه خود را پیدا کند و حرفی برای گفتن در صادرات محصولات به کشورهای حاشیه خزر داشته باشد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش