گیلانیان
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 29 March , 2020
ژانویه 7, 2019 کد خبر : 71415 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس پلیس راهور گیلان :

نبود زیرساخت‌ در حوزه حمل و نقل عمومی دلیل ایجاد ترافیک در رشت

نبود زیرساخت‌ در حوزه حمل و نقل عمومی دلیل ایجاد ترافیک در رشت

گیلانیان : رئیس پلیس راهور گیلان به ترافیک ساعات عصرگاهی در شهر رشت اشاره کرد و گفت: نبود زیرساخت‌های مناسب در حوزه حمل و نقل عمومی و پارکینگ سبب ایجاد ترافیک در این شهر می شود.

سرهنگ محمدرضا محمدی پیش‌ازظهر در جمع خبرنگاران بااشاره به وضعیت ترافیکی شهرهای استان گیلان، اظهارکرد: درحال حاضر وضعیت ترافیک درشهرستان‌های استان گیلان به استثنای برخی از خیابان‌های شهر رشت، عادی و روان است.

وی افزود: در شهر رشت در حال حاضر براساس گزارشات دریافتی شاهد تراکم نسبی خودروها اما روان در خیابان‌های حافظ، آزادگان و تقاطع پورسینا و محدوده پیرسرا خیابان سردار جنگل هستیم.

رئیس پلیس راهور گیلان به تصادف ۲۴ ساعت گذشته در محورهای استان گیلان نیز اشاره و بیان کرد: در این مدت شاهد ۱۵۲ فقره تصادف در شهرستان‌های استان گیلان بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۳۸ فقره تصادف خسارتی و ۱۴ فقره با ۱۸ مصدوم تصادفات جرحی بوده است، ادامه داد: خوشبختانه تصادف منجر به فوت در ۲۴ ساعت گذشته در محورهای استان گیلان رخ نداده است.

سرهنگ محمدی به افزایش بار ترافیک در ساعات عصرگاهی به ویژه در شهر رشت نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه موفق نشده‌ایم به تناسب این تراکم خودرو زیرساخت‌های لازم اعم از سرویس‌دهی در زمینه حمل و نقل عمومی و پارکینگ برای تردد روان شهروندان عزیز فراهم کنیم.

وی تأکیدکرد: نبود پارکینگ به تعداد نیاز سبب توقف خودورها در حاشیه معابر و افزایش ترافیک و تراکم به ویژه در زمان‌های عصرگاهی می‌شود. لذا نیازمند اتخاذ تدابیر لازم برای ساعات عصرگاهی و کاهش بار ترافیکی و نارضایتی شهروندان هستیم.

رئیس پلیس راهور گیلان اعمال برخی محدودویت‌های ترافیکی یکی از راهکارها برای کنترل این شرایط عنوان کرد و گفت: باید فرهنگ عدم استفاده از خودروهای تک سرنشین در میان شهروندان نهادینه شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

خود اظهاری ۷۸ درصدی گیلانیان در طرح غربالگری کرونا

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت در گیلان:

نگرانی کادر درمانی استان از احتمال شیوع موج دوم کرونا در گیلان

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی