گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
جولای 13, 2013 کد خبر : 20362 خبر ها

سفیر اسرائیل:

نتانیاهو از دست ایران شب ها خواب ندارد

نتانیاهو از دست ایران شب ها خواب ندارد

گیلانیان : سفیر اسرائیل در واشنگتن گفت که نتانیاهو بابت مسئله هسته ای ایران، شب ها خواب ندارد.
به گزارش “ایران دیپلماتیک”، “مایکل أورن” سفیر اسرائیل در واشنگتن در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی هاآرتص در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل قادر به حمله نظامی به ایران است یا خیر گفت: معتقدم او توانایی چنین کاری را دارد. نتانیاهو قادر به چنین کاری هست. وی افزود: به دلیل مسئله هسته ای ایران، نتانیاهو شب ها را نمی خوابد او مسوؤلیت بزرگی را بر دوش خود می بیند البته نتانیاهو خویشتندار است و وارد جنگ هایی نمی شود که نیازی به آنها نباشد.

سفیر اسرائیل در آمریکا اضافه کرد: نتانیاهو در جلب توجه بین المللی به تهدید برنامه هسته ای ایران موفق بود. او روندی را به پیش برد که منجر به تحریم هایی علیه ایران شد که بی مانند هستند. حتی علیه پاکستان و کره شمالی نیز چنین تحریم هایی اعمال نشده است. نتانیاهو موفق به تحریک جهان علیه ایران شد.

اوران ادامه داد: معامله میان نتانیاهو و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا اینگونه است: فلسطین در مقابل ایران. اما این معامله هنوز عملی نشده است زیرا اوباما هنوز جلوی ایران را نگرفته است و نتانیاهو هم دست به اقدامی تاریخی در برابر تشکیل دولت مستقل فلسطین نزده است.

وی افزود: البته این وضعیت ، پایان ماجرا نیست. نگاه کنید ما در بهار ۲۰۰۹ کجا بودیم و هم اکنون کجا هستیم. امروز درباره مقابله با ایران سخن گفته نمی شود و از ما خواسته نمی شود تا شهرک سازی را متوقف کنیم. تحرکی در سیاست آمریکا در برابر اسرائیل ایجاد شده است. اوباما دوست واقعی اسرائیل است. او مرد بسیار جدی است و درباره دستکم گرفتن خود هشدار می دهد.

به گزارش ایران دیپلماتیک سفیر اسرائیل در واشنگتن توضیح داد: اختلافات میان نتانیاهو و اوباما نه استراتژیک بلکه تاکتیکی هستند. البته بحران هایی در رابطه میان دو طرف بروز کردند اما بحران های واقعی نبودند. فضای رابطه میان دو کشور، بحرانی بود ولی در پشت پرده به عنوان هم پیمان، کار کردیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی