گیلانیان
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022
جولای 26, 2013 کد خبر : 20655 خبر ها

نتیجه انتخابات شورای شهر رشت تا فردا اعلام خواهد شد

اختصاصی گیلانیان : جبار کوچکی نژاد ، رئیس هیأت نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان طی یک مصاحبه اختصاصی با گیلانیان در باره نتیجه انتخابات رشت گفت : ما یک بار تجیع انتخابات کردیم و نتیجه را هم اعلام نمودیم که بر اثر اعتراضات برخی از کاندیداها و مردم طی جلسه ای با حضور رئیس هیأت عالی نظارت کشور در تهران تصمیم گرفته شد کل صندوق های آراء انتخابات شورای اسلامی شهر رشت بازشماری شود .

وی افزود : این تصمیم به رئیس ستاد اننتخابات استان اعلام و بازشماری انجام گرفت ولی به یک سری اشکالاتی برخورد کردیم که این اشکالات هم باید امروز تا فردا حل و نتیجه انتخابات اعلام شود

کوچکی نژاد ادامه داد : در بازشماری جدید یک سری تغییرات کلی در جمع آراء افراد به وجود آمده از جمله جای دو نفر از اعضای اصلی و با اعضای علی البدل عوض خواهد شد که ان شاء الله به زودی اعلام خواهد شد .

وی در پاسخ به این سوال : اخیرا سایتی اعلام کرده بازشماری صندوق های آراء به پایان رسیده و دو نفر با ذکر نام ، از میان عضواصلی و علی البدل جا به جا شده است ؛ شما این نتیجه را تأیید می نمایید ؟

متأسفانه بعضی از سایت ها اخبارشان درست نیست و اخلاق حرفه ای را رعایت نمی کنند . در داخل جلسه تماسی گرفته می شود و مطلبی به آنان گفته می شود که نمی تواند تعیین کننده باشد . به هر حال طبق قانون ما به عنوان مسئول نظارت انتخابات استان ، باید نتایج را به فرماندار و رئیس ستاد انتخابات استان اعلام نماییم تا آنها خبر را منتشر و رسانه های نوشتاری و مجازی بنویسند .

وی افزود : آنچه اعلام شد احتمالات است ولی مهم این است که تغییراتی داریم اما یک مشکلی پیش آمده که طی نامه رسمی به ستاد انتخابات استان در حصوص این مشکل توضیح خواستیم به مجرد اینکه پاسخ نامه دریافت شود نتیجه انتخابات اعلام خواهد شد .

توضیح اینکه به گزارش ایلنا رئیس هیئت انتخابات کشور مشکل موجود را تعداد کم تعرفه‌ها در جریان بازشماری آرای انتخابات در یکی از صندوق‌های رای گیری شهر رشت عنوان و اذعان داشت که هم اکنون در حال بررسی هستند که این تعرفه‌ها کجاست ؟!

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی