گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 14, 2014 کد خبر : 28972 خبر ها

نخستین آزمایشگاه دریایی محیط زیست کشور در آستارا راه اندازی می شود

نخستین آزمایشگاه دریایی محیط زیست کشور در آستارا راه اندازی می شود

گیلانیان : با حضور معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ، عملیات ساخت نخستین آزمایشگاه دریایی محیط زیست در آستارا آغاز شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان روز چهارشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی این آزمایشگاه گفت: این آزمایشگاه در زمینی به مساحت سه هزار متربع مربع در حاشیه رودخانه مرداب آستارا در پشت بازارچه ساحلی این شهرستان ساخته می شود.

محمدرضا برجی با اشاره به اینکه پایش آلودگی های احتمالی دریای خزر از جمله وظایف این آزمایشگاه است ، افزود: با همکاری کشورهای حاشیه خزر قصد داریم این مرکز را به عنوان یک مرکز بین المللی معرفی کنیم.

وی پایش رودخانه های غرب گیلان را از دیگر کارها و وظایف تعریف شده برای این ایستگاه دریایی ذکر و اضافه کرد: پیشگیری ، حفاظت و پایش به عنوان سه شاخص اصلی در این زمینه محسوب می شود که این آزمایشگاه با پایش آب دریای خزر نقش موثری را ایفا می کند.

وی انجام نمونه برداری و آزمایشات صورت گرفته در این آزمایشگاه را مطابق با استانداردهای تعریف شده عنوان کرد و گفت: متاسفانه در سال های اخیر با آلودگی های نفتی و نیز فاضلاب ، آب دریای خزر وضعیت نگران کننده ای را به خود گرفته است.

برجی در ادامه اعتبار اولیه برای ساخت این پروژه را ۵۰۰ میلیون ریال ذکر کرد و ادامه داد: امید داریم با کمک اعتبارات ملی و استانی این پروژه مهم را هر چه سریعتر تکمیل و تجهیز کنیم.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ، فرماندار و نیز جمعی از مسوولان محلی شهرستان آستارا پس از بازدید از پناهگاه حیات وحش لوندویل در آیین کلنگ زنی آزمایشگاه دریایی حضور یافتند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی