گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 20, 2016 کد خبر : 45209 خبر ها

نخستین دوره المپیاد ورزشی بانوان استان گیلان در رشت برگزار می‌شود

نخستین دوره المپیاد ورزشی بانوان استان گیلان در رشت برگزار می‌شود

گیلانیان : نخستین دوره المپیاد ورزشی بانوان گیلان یادواره سرداران و ۸ هزار شهید استان گیلان از روز شنبه در رشت آغاز می‌شود.

مریم بخشی عصر امروز در نشست خبری المپیاد ورزشی بانوان اظهار داشت: اولین دوره الپیاد ورزشی بانوان گیلان با حضور ۱۲۰۰ ورزشکار در قالب ۷۸ تیم از سراسر استان گیلان در ۹ رشته ورزشی در رشت برگزار می‌شود.

رئیس گروه ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان گیلان افزود: مراسم افتتاحیه این المپیاد ورزشی روز پنج شنبه اول بهمن با حضور معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان استانی در سالن تختی رشت برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این المپیاد را ایجاد نشاط و شور بین بانوان ورزشکار گیلانی بیان کرد و تصریح کرد: بانوان در جامعه نقش مهمی را ایفا میکنند و باتوجه باینکه نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل میدهند اهمیت برگزاری این المپیاد بیشتر می‌شود.

بخشی هدف دوم از برگزاری این المپیاد را بحث استعدادیابی دانست و گفت: استفاده از تمامی ظرفیت‌های بومی و شهرستان‌های استان گیلان باعث بهتر شدن سطح کیفی و کمی ورزش بانوان می‌شود و امید است با برگزاری بیشتر این مناسبت‌ها شاهد حضور بیشتر تیم‌های شهرستانی در استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این المپیاد به‌مدت ۸‌روز و در رشته‌های بدمینتون، دو ومیدانی، فوتسال، والیبال، بسکتبال، کاراته، تکواندو، ووشو و شطرنج پیگیری می‌شود.

مسعود رهنما نیز در این نشست خبری بانوان را عنصر مهم ایجاد آرامش و نشاط در جامعه دانست و اظهار داشت: بانوان با تأثیر مهم خود به‌عنوان مادر و همسر در جامعه آرامش و نشاط را برای همسران به ارمغان می‌آورند و با تربیت درست فرزندان، آنان را از لحاظ علمی و ورزشی و ادبی پرورش می‌دهند و اینگونه در آینده جامعه نقش اصلی را ایفا می‌کنند و ورزش و جوانان می‌تواند توانایی‌های مدیریتی بانوان را ارتقا بخشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان افزود: اهمیت در حوزه زنان نباید فقط به‌صورت حرف باقی بماند تا ما شاهد مرد سالاری در حوزه عملیاتی در جامعه باشیم.

وی بیان کرد: اگر دستاوردهای این  المپیاد به‌درستی دریافت شود المپیاد ورزشی بانوان گیلان را نیز برگزار می‌کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد