گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژوئن 24, 2014 کد خبر : 27950 خبر ها

نخستین شرکت مدیریت صادرات مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسید

نخستین شرکت مدیریت صادرات مناطق آزاد کشور در منطقه آزاد انزلی  به ثبت رسید

گیلانیان : رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل این سازمان با اعلام خبر ثبت نخستین شرکت مدیریت صادرات مناطق آزاد کشور در این منطقه اظهار داشت: پیرو برگزاری دو نشست تخصصی در سه ماهه گذشته با اعضاء هیأت مدیره کنفدراسیون صادرات ایران در تهران و انزلی، تأسیس این شرکت به منظور هدفمندی و توسعه صادرات از طریق منطقه آزاد انزلی در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه شرکت مدیریت صادرات از سوی بخش خصوصی و با پیگیریهای مستمر این سازمان در منطقه آزاد انزلی به ثبت رسیده افزود: تمامی سرمایه گذاران، تولید کنندگان و صادرکنندگان فعال در مناطق آزاد کشور و محدوده این منطقه می توانند از طریق این شرکت اقدام به صادرات به بازارهای هدف نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی درخصوص مزایای تأسیس این شرکت در منطقه متبوع خود گفت: بازاریابی، فروش کالا بنگاه های کوچک اقتصادی در تمامی کشورهای موفق در زمینه صادرات، از سوی شرکتهای صادرات صورت می گیرد.

وی اضافه کرد:خدمات یک شرکت مدیریت صادرات بسیاری از جنبه های مربوط به صادرات از جمله انجام تحقیقات بازار،ترتیب امور حمل ونقل، تعین توزیع کننده یا نماینده خارجی، حضور در نمایشگاههای خارجی، انجام امور مربوط به تبلیغات، تنظیم اسناد وصورتحسابها را پوشش میدهد.

مسرور با بیان اینکه با فعالیت این شرکت صادرات، گام عملی در مسیر تحقق وظایف محوله در قالب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی برداشته شد تصریح کرد: حمایت از شرکت های صادرکننده به منظور کسب درآمد ارزی  و اشتغالزایی بیشتر ، راهبرد اصلی این سازمان در برنامه ها و خدمات قابل ارائه است.

وی در رابطه با لزوم تشکیل شرکت مدیریت صادرات در منطقه متبوع خود گفت: با توجه به پیچیدگی حضور در عرصه های اقتصاد بین المللی و وجود رقابتهای فزاینده در دست یابی به بازارهای جدید، دقت وتصمیم گیری مطلوب واتخاذ سیاستهای مناسب در سطوح مختلف رقابت در این بازارها ضروری شده، موضوعی که پیش نیاز تأسیس چنین شرکتهایی در سطح جهان شده است ./منبع : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی