گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 11, 2016 کد خبر : 44983 خبر ها

مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی:

نخستین مرکز آموزش بازرگانی در گیلان افتتاح شد

نخستین مرکز آموزش بازرگانی در گیلان افتتاح شد

گیلانیان : مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی کشور گفت: نخستین مرکز آموزش بازرگانی در گیلان افتتاح شد و در حال حاضر ۳۵ نمایندگی فعال مرکز آموزش بازرگانی در کشور فعالیت می‌کنند.

عباس خالقی‌تبار عصر امروز در افتتاح نمایندگی مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان، با بیان اینکه وزارت خارجه در حوزه دیپلماسی سیاسی توانسته است مأموریت خود را به‌خوبی انجام دهد، اظهار داشت: امروز این وظیفه برعهده افراد فعال در حوزه تولید و تجارت است تا با استفاده از دیپلماسی تجاری در توسعه صادرات غیرنفتی و مثبت شدن تراز تجاری و افزایش جایگاه ایران در منطقه، گام‌های مثبت برداشته شود.

وی افزود: با برداشته شدن مرزهای محدود کننده تحریم دیگر بهانه‌ای برای فعالیت اقتصادی تجار در کشور باقی نمی‌ماند و باید با توانمند کردن فعالان اقتصادی بتوانیم نقش ایران را در حوزه‌های تجاری منطقه ارتقاء دهیم.

مدیرعامل مرکز آموزش بازرگانی کشور، خاطرنشان کرد: تنها آرزوی بیان شده از طرف مقام معظم رهبری برای کشور این است که با بستن در چاه‌های نفت در ایران، اقتصاد کلان کشور بدون درآمد نفت در کشور اداره شود.

خالقی‌تبار با با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵ نمایندگی فعال مرکز آموزش بازرگانی در کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: اولین مرکز آموزش بازرگانی در گیلان افتتاح شد و شروع به فعالیت کرد.

وی با اشاره به اینکه علومی که در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود جواب‌گوی مهارت‌های افراد در زمینه صنعت و تجارت نیست، خاطرنشان کرد: وظیفه این مرکز مهارت آموزی است و با استناد به حد فاصله بین علوم دانشگاهی و نیاز واقعی افراد در صنعت و تجارت، دوره‌های مهارتی را برای توانمند ساختن آن‌ها طراحی می‌کند.

وی گیلان را به‌عنوان یک استان استراتژیک اعلام کرد و افزود: گیلان به‌دلیل هم مرز بودن با روسیه و به‌دلیل صادارات کالاهای کشاورزی و صنعتی، یک ظرفیت خوب برای صادرات صنایع تبدیلی است و با توجه به اختلافات اخیر روسیه با ترکیه، گیلان میتواند نقش کلیدی در صادرات کالاهای مصرفی روسیه ایفا کند.

خالقی تبار با اشاره به اینکه گیلان به‌دلیل وجود کارخانه‌های صنعتی و تولیدی و قطب مهم در صنعت کشاورزی در کشور می‌تواند به‌عنوان درگاه ورود به بازارهای CAS باشد، افزود: استان‌های دیگر هم می‌توانند محصولات خود را از طریق کانال مرزی بودن گیلان به کشورهای منطقه صادر کنند.

مدیرعامل آموزش بازرگانی کشور گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت در منطقه صادرات غیر نفتی برای کشور به‌عنوان یک الزام است و فرصت صادرات غیر نفتی برای بنگاه‌های صادراتی کشور یک فرصت محسوب می‌شود.

خالقی تبار با بیان اینکه رایزنی‌هایی با کشور روسیه و ترکیه انجام شد، افزود: با افزایش کیفیت باید بتوانیم بازار مصرفی کشورهای منطقه را شناسایی و نیازهای مصرفی آن‌ها را با کالاهای باکیفیت ایرانی پوشش دهیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد