گیلانیان
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ Monday, 25 March , 2019
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶ کد خبر : 66051 خبر ها

فرماندار ‌بندرانزلی :

نرخ بالای بیکاری زیبنده مردم شهرستان بندرانزلی نیست

نرخ بالای بیکاری زیبنده مردم شهرستان بندرانزلی نیست

گیلانیان : فرماندار ‌بندرانزلی با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر ابن شهرستان در زمینه‌های مختلف گفت:‌ نرخ بالای بیکاری به‌هیچ عنوان زیبنده مردم بندرانزلی نیست.

میرشمس مؤمنی‌زاده امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بندرانزلی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد ‌اظهار داشت: بندرانزلی مزیت‌های بسیار گسترده‌ای دارد و آمار بالای بیکاری آن در شأن مردم این شهرستان نیست.

فرماندار شهرستان بندرانزلی به برخی از این ظرفیت‌ها اشاره کرد و ابراز دا‌شت:‌ با وجود زمینه و توانمندی‌های اقتصادی همچون دریا،‌ بندر،‌ شیلات،‌ اسکله و نظایر این،‌ استحقاق شهرستان بندرانزلی و مردم فرهیخته آن به مراتب بالاتر از شرایط کنونی است.

مؤمنی‌زاده بندرانزلی را پس از مرکز استان بزرگترین شهرستان استان گیلان خواند و عنوان کرد:‌ شهرستان بندرانزلی به لحاظ تاریخ، پیشینه و تمدن کهن، سابقه شهری و ‌بسیاری از مصادیق دیگر مدرنیته یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کشور محسوب می‌شود.

وی ‌با تاکید بر وجود مزیت‌های بسیار در شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: دارا بودن مرز دریایی، وجود بندر و بسیاری دیگر از مراکز اقتصادی‌ در شهرستان بندرانزلی حاکی از قدمت تاریخی،‌ سیاسی و اقتصادی بالای این شهرستان در کل کشور است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرانزلی به وجود نواقص موجود اشاره کرد و افزود:‌ کمبودها و بسیاری از نقیصه‌هایی که در بندرانزلی وجود دارد به این معنا نیست که کار و خدمت لازم انجام نمی‌شود بلکه همه باید با حفظ وفاق و همدلی در رفع آن‌ها بکوشیم.

مؤمنی‌زاده به برخی طرح‌های سال ۹۵ که با حضور رئیس جمهور افتتاح شدند اشاره کرد و گفت:‌ افتتاح دو اسکله در منطقه آزاد تجاری و سه واحد بزرگ صنعتی که با اعتبارات میلیاردی اجرا شدند همگی نشان از خدمات انجام شده ارزشمند توسط دولت دارد.

فرماندار شهرستان بندرانزلی با تاکید بر ‌نگاه ویژه به معضل بزرگ تالاب بندرانزلی خاطرنشان کرد: تالاب انزلی یک سرمایه ارزشمند بین‌المللی است و در حال حاضر مشکل آن به یکی از بزرگترین و مهم‌ترین دغدغه‌های اجتماعی مردم شهرستان تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر همه اقشار مختلف مردم شهرستان نگران وضعیت تالاب هستند گفت:‌ تالاب انزلی به‌شدت دچار آسیب شده است بنابراین باید برای حل هرچه سریع‌تر مشکل آن با تمام توان به صورت ملی در جهت رفع معضلات عدیده آن اقدام کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرانزلی با تقدیر از عملکرد استاندار گیلان بیان داشت:‌ برگزاری دو جلسه احیای تالاب در شهرستان بندرانزلی،‌ انجام مذاکرات متعدد با فرمانداری و بازدیدهای میدانی از وضعیت تالاب نشان از عزم بالای استان در جهت حل این معضل دارد.

مؤمنی‌زاده پروژه‌های افتتاح شده در دهه فجر سال گذشته این شهرستان را برشمرد و عنوان کرد:‌ بهره‌برداری از ۱۳۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد تومان در شهرستان بندرانزلی نشان از توجه جدی مسئولان و دولت در جهت کمک به روند پیشرفت شهرستان دارد.

وی در تشریح طرح‌های انجام ‌شده در دهه فجر و هفته دولت امسال نیز افزود:‌ در هفته دولت امسال از ۱۴۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان و ۸۰ پروژه نیز در دهه فجر امسال با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان رونمایی شده است.

فرماندار بندرانزلی به موضوع ورزشگاه شهر بندرانزلی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ با اعلام اداره کل ورزش و جوانان مبنی بر عدم استفاده از این ورزشگاه برای انجام مسابقات فوتبال به جهت فرسودگی و نداشتن ایمنی لازم به سرعت نسبت به بازسازی آن اقدام کردیم.

مؤمنی‌زاده درباره آغاز اجرای عملیات بازسازی ورزشگاه تختی بندرانزلی در فاصله‌ای کوتاه ابراز داشت:‌ اختصاص ۲ میلیارد تومان به صورت اضطراری و ترک تشریفات انجام مناقصه برای ساخت این ورزشگاه از جمله اقدامات انجام شده مسئولان در این حوزه است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرانزلی با اشاره به دیگر طرح‌ها نیز افزود:‌ ساخت مراکز درمانی،‌ مراکز اداری و دانشگاهی و اجرای طرح بزرگ کمربندی بزرگ شهرستان بندرانزلی از طرح‌هایی است که توسط دولت در این شهرستان به اجرا در آمده‌اند.

وی استحقاق و نیاز مردم ‌شهرستان بندرانزلی را بیش از این‌ها دانست و عنوان کرد:‌ تمام خادمان مردم فرهیخته بندرانزلی سعی دارند با تمام توان خود و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود شهرستان مسیر رشد، توسعه ‌و پیشرفت روز افزون آن را هموارتر کنند.

فرماندار شهرستان بندرانزلی با تاکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بیان داشت:‌ تلاش در جهت شناسایی هرچه سریع‌تر و بهتر ظرفیت‌های شهرستان در جهت ایجاد فرصت شغلی،‌ بهبود زندگی مردم و افزایش درآمد آنان باید در دستور کار مدیران قرار گیرد.

مؤمنی‌زاده از بررسی نحوه عملکرد تمام دستگاه‌ها توسط فرمانداری خبر داد و گفت:‌ تمهیداتی اندیشیده ‌شده تا نحوه عملکرد و کارکرد همه دستگاه‌های شهرستان بندرانزلی در جهت پیشبرد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط فرمانداری مورد بررسی دوره‌ای قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرانزلی به ظرفیت‌های گردشگری بندرانزلی اشاره کرد و افزود:‌ بهره‌گیری از توان منطقه آزاد و دریا در جهت استغال‌زایی از جمله اهدافی است که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی درصدد دنبال کردن و پیشبرد آن هستیم.

وی تسریع در روند اجرای برخی از پروژه‌های عمرانی شهرستان را ضروری خواند و عنوان کرد:‌ طرح‌هایی نظیر پروژه کمربندی و تصفیه خانه فاضلاب از جمله مواردی است که سعی داریم با توجه ویژ‌ه‌ای روند اجرای عملیات آن‌ها را سرعت بیشتری ببخشیم.

فرماندار شهرستان بندرانزلی به موضوع ساماندهی سواحل نیز اشاره کرد و اظهار داشت:‌ مشکلات بسیار زیادی در حوزه ناجیان غریق شهرستان و پرداخت به‌موقع حقوق و دستمزد آن‌ها وجود دارد که انتظار داریم با کمک مسئولان استانی دیگر شاهد بروز مشکلاتی در این حوزه نباشیم.

مؤمنی‌زاده با تاکید بر ورود مسافران و گرد‌شگران بی‌شمار به گیلان عنوان کرد: ‌هرساله در ایام تعطیلات نوروزی بیش از ۲ تا ۳ میلیون نفر از استان گیلان بازدید می‌کنند که بیشتر این افراد در طول این سفر بازدیدی را نیز از شهرستان بندرانزلی و جاذبه‌های آن دارند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندرانزلی ارائه تسهیلات مطلوب سفر به مسافران را مهم ارزیابی کرد و گفت:‌ باید تمهیداتی اندیشیده شود تا مشکلی در مسیر میزبانی از مسافران رخ ندهد و تمامی دستگاه‌ها و نیروها در جهت ارائه مطلوب خدمات به گردشگران نوروزی عمل کنند.

مؤمنی‌زاده با تاکید بر اتصال ادارات شهرستان بندرانزلی به دولت الکترونیک تصریح کرد: ‌شایسته مردم فرهیخته بندرانزلی نیست که برای انجام مکاتبات و سایر امور با دستگاه‌‌های مختلف به‌جای برخورداری از امکانات الکترونیک هنوز از سیستم قدیمی کاغذی استفاده کنند.

‌وی به پاکسازی شهرها،‌ معابر،‌ بخش‌های مختلف شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت:‌ تمهیدات لازم برای انجام این کار و پاکسازی معابر ورودی و خروجی جهت استقبال مطلوب از سال نو و میزبانی مناسب از مسافران و گردشگران نوروزی انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz