گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
آبان ۲۸, ۱۳۹۵ کد خبر : 54325 خبر ها

نماینده مردم رودبار در مجلس:

نرخ بیکاری در رودبار نسبت به دیگر شهرستان های گیلان بیشتر است

نرخ بیکاری در رودبار نسبت به دیگر شهرستان های گیلان بیشتر است

گیلانیان : نماینده مردم رودبار در مجلس گفت: بیکاری در رودبار به خوبی لمس می‌شود و نرخ بیکاری در شهرستان رودبار نسبت به دیگر شهرستان های در گیلان فراتر است.

منوچهر جمالی صبح امروز در نشست خبری در خصوص طرح تغییر سن بازنشستگی روستاییان که در حال بررسی است اظهار داشت: طرح تغییر سن بازنشستگی در مجلس شورای اسلامی از سال ۹۳ مطرح شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تغییر سن بازنشستگی در روستاییان توسط مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان تحویل داده شد افزود: طرح مذکور پس از بررسی و حذف ایرادات به دلیل مبهم بودن در سن بازنشستگی توسط شورای نگهبان به مجلس برگشت داده شد.

جمالی با تاکید بر اینکه طرح تغییر سن بازنشستگی در روستائیان ۷۰ سال مشخص شده است و حداکثر سن ورود به صندوق بازنشستگان ۵۰ سال است گفت: در سن ۷۰ سالگی با گذشت هر سال، یک سال از سن بازنشستگی کاسته و یک سال به واریزی حق بیمه افزوده می‌شود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افرادی که سن آنها ۵۰ سال است با عضویت در صندوق بازنشستگان و با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه بازنشسته می‌شوند تصریح کرد: در طرح مذکور افراد با دارا بودن سن ۷۰ سالگی و سابقه پرداخت ۱۰ سال حق بیمه، بازنشسته می‌شوند.

جمالی با بیان اینکه طرح تغییر سن بازنشستگی روستاییان در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مطرح و سپس به کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی منتقل تا بررسی های لازم در این طرح انجام شود افزود: طرح مذکور پس از تصویب در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود.

وی با اشاره به جلوگیری از پدیده زمین خواری و تعرض به سواحل دریا و تغییر کاربری افزود: جنگل ها و مراتع جز انفال هستند و حفاظت و حراست از جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی وظیفه همه آحاد جامعه است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند سال گذشته مقرر شد تا جنگل نشینان و حاشیه نشینان جنگل را از محیط جنگل خارج کنند تا حفاظت بهتری از جنگل صورت گیرد تصریح کرد: بهترین حافظان و نگهبانان خود مردم و جنگل نشینان هستند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با اجرای مطلوب طرح های هادی در روستاها، نگاه ارتقای توسعه در روستاها افزایش و بخش بزرگی از مشکلات نگهداری و حفاظت جنگل ها مرتفع می‌شود.

جمالی با بیان اینکه شهرستان رودبار دارای ۲ شهرک صنعتی جمال آباد لوشان و خرشک رودبار است گفت: از ۶۷ واحد صنعتی در شهرک صنعتی جمال آباد لوشان تنها ۳۸ واحد فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه در شهرک صنعتی خرشک شهرستان رودبار از ۵ واحد صنعتی تنها ۱ واحد فعالیت می‌کند تصریح کرد: مشکلات مدیریتی و اقتصادی، قاچاق و واردات بی رویه کالا موجب ایجاد وضعیت نابه سامان در اشغال و صنعت رودبار شده است.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری در رودبار به خوبی لمس می‌شود خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در شهرستان رودبار نسبت به دیگر شهرستان های گیلان بیشتر است./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد