گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
سپتامبر 14, 2011 کد خبر : 2972 خبر ها

به دلیل عدم دعوت از مطبوعات محلی برای انعکاس خبری سفر گیلانی :

نسیم انتقادات به سمت استانداری گیلان وزیدن گرفت

نسیم انتقادات به سمت استانداری گیلان وزیدن گرفت

اختصاصی گیلانیان : از رویدادهای جالب توجه این روزهای استان سفر یوسف رضا گیلانی نخست وزیر گیلانی الاصل پاکستان به استان ما بوده است .

و جالب تر اینجاست که علی رغم اعلام مکرر استاندار گیلان مبنی بر پیشگام بودن مطبوعات محلی استان در انعکاس اطلاعات و اخبار ، خبرنگاران نشریات محلی برای انعکاس اخبار مربوط به این سفر دعوت نشدند ؟!

کار به جایی رسید که نویسنده سرمقاله روزنامه نسیم متعلق به بهمنی جلالی دبیر خانه مطبوعات گیلان و از حامیان سعادتی استاندار گیلان ، که در جلسه تجلیل از خبرنگاران به تاریخ ۱۷ مرداد امسال در نطقی که بیشتر ، مدحی زودهنگام بود ! گفته بود :

” توجهی که استاندار محترم به مطبوعات و خانه مطبوعات گیلان داشته است در دوره تصدی سه استاندار اسبق بی سابقه بوده است “

نیز زبان به گلایه گشود و قلم به انتقادی اگر چه بسیار نرم به روی کاغذ راند که :

حال علیرغم تاکیدات استاندار و رییس دفتر ایشان و حتی روابط عمومی استانداری گیلان که روزنامه‌های گیلان در اطلاع رسانی و انعکاس اخبار سفر نخست‌وزیر پاکستان باید هماره جایگاه ویژه و خاص خود را داشته باشند، دست‌هایی در استانداری در کار بود که خبرنگاران روزنامه‌های گیلان را به دلیل جمعیت زیاد خبری و یا به دلایل امنیتی دعوت نکنند. “

ای کاش نگارنده در راستای شفاف سازی جریان اطلاع رسانی می فرمودند که این دست های به ظاهر نامرئی ، از آستین چه کسی یا کسانی بیرون آمده است تا لااقل مسببان امر شناسانده و در صورت لزوم توبیخ می شدند ؟!

و دیگر اینکه : دلجویی ای که نویسنده نسیم از استاندار محترم انتظار دارند چگونه و به چه قیمتی باید توسط استانداری انجام شود ؟!

ناگفته نماند که روزنامه هایی همچون “معین ” نیز به علت عدم دعوت و حضور ، انعکاس خبرهای مربوط به سفر غیر رسمی نخست وزیر پاکستان را تحریم کرده اند .

حال بخوانیم آنچه را که در این باره در روزنامه های نسیم و گلچین امروز نوشته شده است :

مطبوعات گیلان در بی خبری حضور نخست‌وزیر گیلانی پاکستان در استان گیلان !

 گلچین امروز : یوسف رضا گیلانی و هیات همراه صبح دیروز در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت مورد استقبال مهندس سعادتی استاندار گیلان و جمعی از مسولان قرار گرفت.

نخست‌وزیر پاکستان که گفته می‌شود اصالتی گیلانی دارد صبح دیروز با حضور در استانداری گیلان با استاندار و مسئولان استان در مورد مسائل مختلف و ارتباطات دوجانبه گفتگو کرد که به دلیل عدم دعوت روابط عمومی استانداری گیلان از روزنامه‌های استان از محتوای این جلسه و چگونگی تصمیمات آن بی‌خبر شدیم.

گفتنی است نخست وزیر پاکستان در ادامه برنامه‌های سفر به استان گیلان بر مزار شیخ زاهد گیلانی در لاهیجان حاضر شد. وی در حاشیه بازدید خود از بقعه شیخ زاهد گیلانی در جمع خبرنگاران به انگیزه سفر خود به گیلان اشاره کرد و گفت: آبا و اجداد بنده از این خطه به دنیا آمده‌اند و برای ادامه تحصیل به بغداد رفتند.

گیلانی اظهار داشت: روز گذشته با رئیس جمهور ایران و معاون اول وی دیدار کردم که در این جلسه تصمیمات خوبی گرفته شد. در جلسه با دکتر احمدی‌نژاد تصمیم گرفتیم که رشت و مولتان را خواهر خوانده اعلام کنیم. نخست وزیر پاکستان از استاندار گیلان دعوت کرد به شهر مولتان سفر کند تا مراسم خواهر خواندگی اعلام شود.

مطبوعات گیلان، محروم از دیدار با گیلانی!!

 روزنامه نسیم : از آغاز سفر سید یوسف رضا گیلانی، نخست وزیر پاکستان به ایران و دیدار ایشان با مقامات ارشد کشوری، دو دیدار غیر رسمی نیز برای نخست‌وزیر پاکستان پیش‌بینی شده بود که یکی به گیلان بود بواسطه نقل قول خود ایشان که آباء و اجدادش گیلانی بوده‌اند و دیگری نیز به مشهد الرضای خراسان بواسطه زیارت و شیعه بودنش.

حال علیرغم تاکیدات استاندار و رییس دفتر ایشان و حتی روابط عمومی استانداری گیلان که روزنامه‌های گیلان در اطلاع رسانی و انعکاس اخبار سفر نخست‌وزیر پاکستان باید هماره جایگاه ویژه و خاص خود را داشته باشند، دست‌هایی در استانداری در کار بود که خبرنگاران روزنامه‌های گیلان را به دلیل جمعیت زیاد خبری و یا به دلایل امنیتی دعوت نکنند.

سئوال اینجاست آیا انگیزه بهره‌گیری و بهره‌کشی از اصحاب مطبوعات گیلان و خبرنگاران همچون گذشته نه چندان دور باید ادامه پیدا کند که هر کجا نیاز به تیتر کردن بود، خبرنگار روزنامه دعوت شود و با ارائه مستندات روزنامه به مدیران ارشدش، مدال افتخار و نمونه بودن را بر گردن خود بیامرزد و پلکان ترقی را پشت سر بگذارد و اگر این نیاز کمرنگ شد؛ روزنامه‌های گیلان وظیفه ذاتی خود یعنی اطلاع‌رسانی به روز را از دست بدهند؟! حالیه در این سخن بسیار اندک، از استاندار گیلان درخواست می‌شود با صراحت لهجه، در صورت موافقت با نظریه فوق، ضمن دلجویی از خبرنگاران روزنامه‌های گیلان، با بانیان چنین طرحی (که به یقین محدود و مسدود کردن مجاری اطلاع رسانی به مردم می‌باشد) برخورد قاطع داشته باشند.

اختصاصی گیلانیان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی