گیلانیان
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 12 December , 2018
شهریور ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 62291 خبر ها گفت و گو

عضو مجلس خبرگان رهبری

نشر مطالب نامعتبر در فضای مجازی بازتاب منفی در جامعه به‌دنبال دارد

نشر مطالب نامعتبر در فضای مجازی بازتاب منفی در جامعه به‌دنبال دارد

گیلانیان : عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اخبار نادرست منتشر شده در فضای مجازی موجب ایجاد سوژه در راستای اقدامات علیه نظام می‌شود، گفت: انتشار مطالب نامعتبر در فضای مجازی بازتاب منفی در جامعه به‌دنبال دارد.

آیت الله رضا رمضانی گیلانی با اشاره به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی موجود در جامعه امروز اظهار داشت: وجود این‌گونه فضاها از جهت به روز کردن اطلاعات و انتقال پیام در سریع‌ترین زمان ممکن یک امر مثبت است.

وی با بیان اینکه این فضا معایب و مشکلات گسترده‌ای با توجه به شرایط امروز که شایعات به سرعت گسترش می‌یابد دارد، افزود: گاهی در خبرها به نقل از فضای مجازی بیان می‌شود که “شنیده یا گفته شده است” در شرایطی که نمی‌توان به صحت و دقت این اخبار اعتماد کرد.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه منبع در اخبار بسیار حائز اهمیت است و باید به‌طور ویژه مدنظر قرار گیرد اعلام کرد: باید در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی به‌ منابع معتبر مراجعه شود.

وی با تاکید بر اینکه توجه به منابع معتبر در پیگیری اخبار بسیار مهم است گفت: گاهی در فضای مجازی نسبت‌هایی را به برخی از مسئولان و مدیران بدون در نظر گرفتن منبع معتبر می‌دهند و این اخبار نادرست به‌سرعت نه تنها در فضای استانی بلکه در فضای بین المللی گسترش می‌یابد.

امام جمعه مسجد هامبورگ آلمان با بیان اینکه اگر درستی اخبار مذکور پیگیری شود هیچ‌گونه منابع معتبری برای آن یافت نمی‌شود خاطرنشان کرد: گاهی اخبار نادرست منتشر شده در فضای مجازی موجب ایجاد سوژه‌ای در راستای اقدامات علیه نظام شده و تشویش اذهان عمومی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه گاه اخبار نادرست منتشر شده در فضای مجازی یک‌ نوع سیاه‌نمایی، نگاهی منفی و ترس را در جامعه ایجاد می‌کند گفت: اگر افراد در انتشار این اخبار دقت و تحقیق کنند به‌درستی متوجه می‌شوند که تمامی این اقدامات برنامه‌ریزی شده و با اهدافی سازماندهی شده مدیریت می‌شود.

رئیس مرکز اسلامی هامبورگ آلمان با اشاره به اینکه نیت از انتشار این گونه اخبار ایجاد تشویش اذهان عمومی در جامعه شده و تنها قصد آسیب رساندن به نظام را دارد اظهار داشت: نواقص و ضعف‌های موجود در جامعه تنها باید از طریق منابع معتبر انجام شده و با سند و مدرک صحیح بیان شود‌.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید برای انتشار اخبار مدارک و اسناد معتبر موجود باشد تصریح کرد: دارا بودن مستند اخبار در انتشار خبر بسیار حائز اهمیت است و باید به‌طور ویژه از سوی همگان به‌خصوص خوانندگان مطالب مد نظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه افراد برای رسیدن به اخبار درست و واقعی در فضای مجازی باید به منابع معتبر مراجعه کنند افزود: انتشار مطالب در فضای مجازی تحت عنوان “شنیده شده یا گفته شده” بازتاب منفی در جامعه به‌دنبال دارد و بدون شک یک اقدام ضد اخلاقی محسوب می‌شود./ منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*