گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۹, ۱۳۹۸ کد خبر : 73720 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

به میزبانی آستارای ایران؛

نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان برگزار شد

گیلانیان : نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت افتتاح پروژه تیر الکترونیکی(e-TIR) در آستارای ایران برگزار شد.

نشست تخصصی رؤسای گمرک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ظهر سه شنبه با هدف اجرای پروژه تیر الکترونیکی بین دو کشور به عنوان دومین تجربه جهانی پس از اجرای تیر الکترونیکی بین ایران و ترکیه در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

در این نشست فواید اجرای پروژه تیر الکترونیکی که تسهیل و تسریع در فرآیند گذر مرزی، جلوگیری از جعل و تقلب در ارسال اطلاعات مربوط به دفترچه تیر، تسریع در جریان ترانزیت محموله‌های تجاری، انتقال اطلاعات مندرج در دفترچه کارنه تیر به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان ممکن به منظور تسریع اطلاعات گذر مرزی است نیز بحث و بررسی شد.

لازم به ذکر است کاهش هزینه‌های مرتبط با ترانزیت مرزی و انتقال مسافر بین مرزهای بین المللی دو کشور مورد تحلیل قرار گرفت و اثرات ویژه اجرای تیر الکترونیکی بین دو کشور همسایه ایران و آذربایجان عنوان شد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست، اظهار کرد: گمرک‌ها در حال حاضر مرزها را به هم پیوند می‌دهند و نقش دو گمرک ایران و آذربایجان در در توسعه روابط دو کشور بسیار اثر گذار است.

مهدی میر اشرفی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان محکوم به همکاری‌های دو جانبه در تمامی زمینه‌ها هستند، افزود: برای رفاه دو ملت گمرکات دو کشور در تلاش و تعامل و دو جانبه هستند.

رئیس کل گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان اینکه بسیار شاد و خرسندیم که روابط گمرکی بسیار خوبی با گمرک ایران داریم، افزود: روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و با همکاری رؤسای جمهور دو کشور رو به پیشرفت است.

صفر مهدی اف تصریح کرد: احیای سرعت و تجارت سریع را با اجرای پروژه تیر الکترونیکی نیز شاهد خواهیم بود./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz