گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
جولای 19, 2015 کد خبر : 39094 خبر ها

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان خبر داد:

نصب ۱۳ دستگاه کنترل سرعت در جاده‌های گیلان

نصب ۱۳ دستگاه کنترل سرعت در جاده‌های گیلان

گیلانیان : مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از نصب هشت دستگاه کنترل سرعت در محور رشت ـ چابکسر و پنج دستگاه در آزادراه رشت ـ قزوین خبر داد.

ناصر آل‌محمدی با اشاره به ثبت سرعت خودروها در جاده‌های گیلان اظهار کرد: تعداد هشت دستگاه کنترل سرعت در محور رشت ـ چابکسر و پنج دستگاه در آزادراه رشت ـ قزوین نصب شده و فعال هستند.

وی به ثبت سرعت لحظه‌ای و متوسط خودروها توسط دستگاه‌های مذکور اشاره کرد و افزود: سرعت خودروها از طریق سیستم پلیس راه کشور اعمال قانون می‌شود.

آل‌محمدی در ادامه با بیان اینکه دور دوم مسافرت‌های تابستانی به گیلان آغاز شده است، تصریح کرد: سرویس‌های فوق‌العاده ناوگان حمل و نقل عمومی برای برگشت مسافران راه‌اندازی شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان استفاده مسافران از ناوگان حمل و نقل عمومی را دارای کاهش خواند و بیان کرد: تمهیدات لازم برای مسافرت‌های اتوبوسی و حمل و ناوگان عمومی اندیشیده شده است.

وی از تشدید نظارت بر عملکرد شرکت‌های مسافری در گیلان خبر داد و گفت: کشیک انجمن‌های صنفی در پایانه‌های مسافری برای نظارت ایجاد شده است.

آل‌محمدی با اشاره به کنترل حضور مدیران فنی در پایانه‌ها و شرکتی‌های مسافری برای بازدید ناوگان قبل از حرکت و مسافرگیری، خاطرنشان کرد: نظارت بر فروش بلیت اتوبوس و رعایت حقوق مسافر توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان انجام می‌شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان به نصب ۲۵ دستگاه ترددشمار در جاده‌های گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تردد خودروها در ۶ محور ورودی استان ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۴ میلیون و ۹۴ هزار وسیله نقلیه از ابتدای امسال تاکنون وارد گیلان شده است، اظهار کرد: بیشترین ثبت تردد خودرو با یک‌میلیون و ۹۵۹ تردد مربوط به محور رامسر ـ چابکسر است.

آل‌محمدی تعداد خودروهای خروجی در مدت مذکور را ۴ میلیون و ۲۳۷ هزار خودرو از گیلان عنوان کرد و افزود: امسال وسیله نقلیه ورودی گیلان نسبت به کشوری ۱۴ درصد رشد دارد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با اشاره به اینکه نسبت به نرخ جمعیت رتبه چهارم کشوری تردد را در استان داریم، بیان کرد: گیلان پس از استان‌های البرز، تهران و مازندران پر ترددترین استان‌های کشور است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی