گیلانیان
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ Wednesday, 21 April , 2021
نوامبر 6, 2020 کد خبر : 80201 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

فرماندار رشت :

نصف مردم رشت پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند/ فرهنگ سازی راه رهایی از کرونا

نصف مردم رشت پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند/ فرهنگ سازی راه رهایی از کرونا

فرماندار رشت با بیان اینکه تنها نیمی از مردم شهرستان رشت پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند، خواستار نهادینه سازی فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی و کمک رسانه ها در این راستا شد.

علی فتح اللهی در جلسه شورای سلامت شهرستان رشت با بیان اینکه هدف از برگزاری چنین جلساتی، تامین سلامت عمومی در کنار حفظ پویایی جامعه است، افزود: در همین راستا با توجه به شیوع بیماری کرونا باید شرایطی فراهم نماییم که جامعه کمترین آسیب را متحمل شود.

او  با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت عمومی از سوی آحاد جامعه، گفت: اگر رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه نهادینه نشود، هزینه های سنگینی به جامعه تحمیل می شود، همانگونه که به دلیل عدم رعایت عمومی پروتکل ها در هفته های گذشته، شاهد چندین برابر شدن میزان ابتلا و کشته های ناشی از کرونا در سطح کشور هستیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با بیان اینکه علاقه نداریم با اتخاذ تصمیمات سخت گیرانه، اقتصاد جامعه و مشاغل مختلف، با مشکل مواجه شوند، اظهار  داشت: همه جوامع برای دوام خود به تمام فعالیت های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری نیازمندند و رعایت مباحث بهداشتی و نهادینه شدن این موضوع در جامعه، کمک می کند همه فعالیت ها در کنار مقوله سلامت استمرا داشته باشد.
فرماندار رشت با تاکید بر اینکه در راستای حفظ زندگی و سلامت مردم با کسی تعارف نداریم، گفت: در این راستا کلیه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری با ستاد مقابله با کرونا هستند.
فتح اللهی  در ادامه اجرای دقیق مصوبات ستاد مقابله با کرونا از سوی دستگاه های اجرایی و سایر متولیان امر را خواستار شد و  تصریح کرد: در این زمینه باید نظارت ویژه و بازرسی های متعدد جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی به عمل آید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “