گیلانیان
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ Friday, 23 April , 2021
ژانویه 30, 2021 کد خبر : 81050 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

نظارت‌ بر اماکن و اصناف برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشدید شود

نظارت‌ بر اماکن و اصناف برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشدید شود

گیلانیان : استاندار گیلان خواستار تشدید نظارت‌ها و افزایش گشت‌های اصناف در استان شد.

ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با گرامیداشت فرارسیدن ۱۲ بهمن‌ماه اظهار داشت: امسال برگزاری جشن انقلاب اسلامی از آن جهت دارای اهمیت است که دشمنان ملت ایران را تحت فشار‌های شدید اقتصادی و سیاسی قرار دادند اما مردم با ایستادگی نشان دادند که با توکل به خدا از سختی‌ها عبور می‌کنند.

استاندار گیلان از خیزش دوباره بیماری کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و افزود: از هفته گذشته تا امروز علاوه بر شهرستان‌های رودسر و لاهیجان، صومعه‌سرا نیز به جمع شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی استان اضافه شدند که با وجود تلاش‌های بی‌وقفه کادر درمان نگرانی‌هایی از خیز بیماری کرونا در استان وجود دارد.

زارع با بیان اینکه رعایت توصیه‌های بهداشتی همچنان از سوی هم‌استانی‌ها باید جدی‌تر گرفته شود افزود: هر زمان شاهد افزایش سفر‌ها به استان بودیم تعداد مبتلایان پس از دو هفته صعودی شد که براین اساس مهم‌ترین راه پیشگیری علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از عادی‌نگاری، تجمعات خانوادگی و تردد‌های غیر‌ضروری است.

وی از کاهش میزان رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی از اول تا هشتم بهمن‌ماه در کشور خبر داد و گفت: طبق اعلام وزیر بهداشت در جلسه امروز ستاد ملی، بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی در حال حاضر مربوط به صنایع، معادن و ادارات و کمترین میزان مربوط به دفاتر پیشخوان و پاساژ‌ها است.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار تشدید نظارت‌ها و افزایش گشت‌های اصناف در استان شد و خاطرنشان کرد: باید از تردد‌های غیر‌ضروری، شکل‌گیری تجمعات انسانی و هر رفتار دیگری که طبق اظهار کارشناسان بهداشتی منجر به همه‌گیری ویروس و سرایت این بیماری می‌شود جلوگیری به‌عمل آید.

زارع تصریح کرد: کم‌توجهی به توصیه‌های بهداشتی موج جدیدی از بیماری را شکل می‌دهد و ضروری است صداوسیمای استان، کمیته رسانه و فضای مجازی هشدار‌های لازم در خصوص رعایت دقیق پروتکل‌ها و نقش آنها در حفظ سلامتی جامعه از یک‌سو و تداوم فعالیت‌های مرتبط با معیشت مردم از سوی دیگر را بیان کنند.

وی با بیان اینکه مراسم جشن سالگرد انقلاب اسلامی طبق اعلام رئیس جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت نمادین و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای برگزار می‌شود افزود: آیین‌های افتتاح طرح‌ها و پروژه‌ها با رعایت کامل دستور‌العمل‌های بهداشتی و به دور از شکل‌گیری تجمعات انسانی به بهترین شکل انجام شود.

استاندار گیلان ابراز داشت: باتوجه به گردشگر پذیر بودن استان گیلان باید از زمان حاضر برای ایام پایانی سال و عید نوروز برنامه‌ریزی کنیم و همانند سال گذشته برپایی هرگونه چادر در پارک‌ها و هرگونه پذیرش در مهمانسراها و اماکن دولتی ممنوع است.

در این جلسه روسای کمیته‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداختند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “