گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 4, 2022 کد خبر : 83579 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام جمعه رشت :

نظارت بر بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها‌ تشدید شود

نظارت بر بازار برای جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها‌ تشدید شود

گیلانیان :  امام جمعه رشت گفت: اتاق فکر استانی تشکیل شود و مسئولان در ابتدا به سراغ شرکت‌های تولیدکننده در همان استان بروند و قیمت را روی جنس مشخص کنند تا عده‌ای قیمت‌ها را افزایش ندهند.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به مسائل تربیتی اظهار داشت: توجه به خواسته‌های کودک و رضایتمندی کودک دو‌ مقوله جدا است که والدین باید مورد توجه قرار دهند برخی والدین با عدم توجه به مسائل مذکور، نوعی از تربیت را انتخاب می‌کنند که صحیح نیست.

امام جمعه رشت با اشاره به ۱۴ خردادماه سالروز ارتحال جانکاه‌ معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در سال ۱۳۶۸ ابراز داشت: امام عظیم‌الشأن در سال ۱۳۶۸ از میان ما رفتند و پس از‌ ایشان رهبر معظم انقلاب در ادامه حرکتِ امام(ره) گام برداشتند.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: امام(ره) درباره رهبر معظم انقلاب فرمودند “ایشان سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی آموزنده، خطیبی توانا در نماز جمعه و جماعات، راهنمایی دلسوز و متعهد و مبارز در خط اسلام و عالم به دین و سیاست هستند.”

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اقدام اخیر نمایندگان مجلس عراق تصریح کرد: نمایندگان مجلس عراق اخیراً در اقدامی خوب عادی‌سازی روابط با رژیم منحوس و جعلی اسرائیل را جرم دانستند بنابراین تمام روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با این رژیم منحوس جرم تلقی می‌شود.

وی ابراز داشت: دولت یونان اخیراً طبق خواسته دادگستری ظالم آمریکا، یک کشتی ایرانی را با محموله سوختش توقیف کرد و هرچه ایران درخواست کرد که این محموله پس داده شود نتیجه‌ای به دست نیامد تا این‌که ناگزیر ایران براساس همان نگرشی که در جهان دارد دو کشتی یونانی را توقیف کرد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: دولت یونان بداند که جمهوری اسلامی همواره حکومت وحشی آمریکا و صهیونیست‌ غاصب را تابه امروز به خاک ذلت کشانده لذا این دولت‌ها باید ادب شوند زیرا فکر می‌کنند دورانِ قلدری جهانی است.

امام جمعه رشت به اقدامات دولت سیزدهم اشاره و بیان کرد: این دولت با نگاه جدیدی روی کار آمده اما با بمباران تبلیغاتی به‌ویژه از سوی سلطنت‌طلبان، منافقان و اظهارات آن‌ها که در دولت‌های گذشته نتوانستند مطالبات پاک مردم ایران را به منصه ظهور برسانند مواجه است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه عده‌ای تلاش می‌کنند تا هر حرکتی را سیاه جلوه دهند خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در آغازین روزهای فعالیت خود با شجاعت توانست اقداماتی انجام دهد که بسیاری از رجال سیاسی و دولت‌ها در گذشته از انجام دادن این اقدامات ترس داشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به سوءاستفاده برخی از اقدامات جدید و اصلاح قیمت‌ها گفت: ‌کسانی‌که همواره درد دین، آیین و مردم ندارند در این ایام سعی کردند قیمت برخی کالاها را خودشان افزایش قیمت دهند تا جایی‌که بیش از صد قلم کالا را افزایش قیمت دادند.

وی ضمن ارائه پیشنهادی به دولتمردان گفت: دولت و نمایندگان عالی دولت در استان‌ها اتاق فکری با بعضی مسئولان ارشد استانی تشکیل دهند و مسئولان هر استان در ابتدا به سراغ شرکت‌های تولیدکننده لوازم در همان استان بروند و قیمت را روی جنس مشخص کنند تا عده‌ای خودبه‌خود قیمت‌ها را افزایش ندهند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با انتقاد از کسانی‌که ایران را با عراق مقایسه می‌کنند افزود: این مقایسه‌ها صحیح نیست و معلوم نیست این افراد به‌دنبال چه چیزی هستند که این حرف‌ها را می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: مردم ایران با عزت زندگی می‌کنند و به فرموده رهبر معظم انقلاب فقط نباید به شاخص اقتصاد نگاه کرد بلکه شاخص‌های دیگری نیز وجود دارد که برای رشد کشور باید مورد توجه باشد و ملت ما با داشتن آن شاخص‌ها در برابر بسیاری از ملل دنیا سرافراز شدند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی