گیلانیان
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ Monday, 26 October , 2020
سپتامبر 8, 2016 کد خبر : 52044 خبر ها

نظارت بر ذبح دام توسط ۴۹ بازرس بهداشت گوشت در گیلان

نظارت بر ذبح دام توسط ۴۹ بازرس بهداشت گوشت در گیلان

گیلانیان : مدیرکل دامپزشکی گیلان گفت: ۴۹ بازرس بهداشت گوشت و ۱۶ ناظر شرعی در عید قربان بر ذبح دام در گیلان نظارت می‌کنند.

سهراب عاقبتی ظهر امروز در جلسه دامپزشکی گیلان با تبریک فرا رسیدن عید قربان اظهار کرد: در عید قربان نظارت‌های بهداشتی و شرعی دامپزشکی افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه شبکه‌های دامپزشکی و کشتارگاه‌های دام در گیلان در روز عید قربان فعال هستند، افزود: فعالیت آنها از ساعت ۷٫۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ بعدازظهر عید سعید قربان است.

مدیرکل دامپزشکی گیلان با اشاره به اینکه خدمات شبکه‌های دامپزشکی و کشتارگاه‌های گیلان در عید قربان رایگان است، تصریح کرد: ۲۲ تیم ثابت و ۲۶ تیم سیار دامپزشکی بازرس بهداشتی بر ذبح دام گیلان در عید قربان مستقر می‌شوند.

وی از نظارت بر ذبح دام توسط ۲۷ دامپزشک و ۴۹ بازرس بهداشت گوشت در عید قربان خبر داد و اضافه کرد: در عید قربان علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام‌ها، نظارت شرعی نیز صورت می‌گیرد و ۱۶ ناظر ذبح شرعی به عنوان نماینده اداره‌کل دامپزشکی در کشتارگاه‌ها مستقر هستند.

عاقبتی تهیه بروشورهای بهداشتی و هماهنگی با ائمه جمعه استان را از برنامه‌های دامپزشکی گیلان در روز عید قربان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ذبح دام در معابر و خیابان‌ها موجب آلودگی زیست‌محیطی می‌شود، یادآور شد: در صورت امکان افراد خیر استان دام‌های قربانی خود را در نزدیک‌ترین کشتارگاه ذبح کنند.

مدیرکل دامپزشکی گیلان ذبح دام در منازل و معابر عمومی را علاوه بر  به مخاطره انداختن سلامت عمومی، موجب ایجاد آلودگی‌های ثانویه در گوشت استحصالی و زیست‌محیطی و انتشار بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی ‌دهنده کریمه کنگو دانست.

وی گفت: شهروندان گیلانی می‌توانند در صورت نیاز و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۱۵۱۲ سامانه اطلاع‌رسانی و پاسخگویی دامپزشکی تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان