گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
دسامبر 9, 2013 کد خبر : 22953 خبر ها

نظام نامه ارجاع کار نظارت در سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان اجرایی شد

نظام نامه ارجاع کار نظارت در سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان اجرایی شد

گیلانیان : رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان از آغاز اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت در استان خبر داد

ˈهادی الماسی زمان اجرای این نظام نامه را از شانزدهم آذرماه جاری عنوان و اظهار کرد: این نظام نامه بر اساس آیین نامه های ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی ساختمان تهیه و تنظیم شده که به موجب آن ناظرین پروژه های عمرانی باید با معرفی سازمان نظام مهندسی هر استان انتخاب شوند.

وی با بیان اینکه گیلان از متقدمین اجرای قانون نظام مهندسی در کشور است ، تصریح کرد: طبق مقررات ملی ساختمان سازندگان و ناظران نباید هیچ گونه دخالتی در انتخاب مهندسان ناظر داشته باشند و انتخاب مهندسان ناظر باید از سوی این سازمان صورت گیرد که لازمه آن، اجرای نظام نامه اولویت بندی ارجاع کار نظارت ساختمان است.

الماسی با اشاره به بهبود کیفیت ساخت در اجرای این طرح گفت: هنگامی که مهندسان ناظر از سوی این سازمان معرفی شوند، نظارت و کنترل ویژه ای بر نحوه فعالیت آنها حاکم خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین برای ارتقاء کیفیت خدمات مهندسی شاخص هایی در نظام نامه لحاظ شده که موجب افزایش کمیت و کیفیت نظارت خدمات مهندسی می شود.

وی افزود: در مرحله اول اجرای این طرح در استان گیلان ، ساختمان هایی با زیربنای بالای ۵۰۰ متر مربع شامل این طرح خواهند شد.

به گزارش سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان؛ پروژه هایی که از شانزدهم آذرماه جاری به سازمان ارجاع داده می شود، مشمول این قانون می شوند.

تمامی اطلاعیه ها، کاربرگ همکاری و نمونه قرارداد در وب سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان به نشانی www.guilan-nezam.ir قابل دسترسی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی