گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
دسامبر 20, 2015 کد خبر : 44222 خبر ها

مقام سابق سیا:

نفوذ شیعه در سراسر خاورمیانه گسترش یافته است

نفوذ شیعه در سراسر خاورمیانه گسترش یافته است

گیلانیان : مقام سابق “سیا” تأکید کرد که ترکیه و عربستان سعودی هدف مشترکی دارند و سعی می‌کنند تا ایران را محدود کنند، چون آنها به‌شدت نگران گسترش نفوذ ایران هستند چرا که یک کشور شیعه است و نفوذ شیعه امروز در سراسر منطقه خاورمیانه گسترش یافته است.

«لاری جانسون» مقام سابق سیا در مصاحبه با راشا تودی تصریح کرد: با مشخص شدن شواهدی که نشان می‌دهد ترکیه با گروه تروریستی داعش پیوند خورده است، آمریکا تصمیم گرفته است تا جنگنده‌های خود را از ترکیه خارج کند و این تصمیم نشانگر محتاطانه‌تر شدن سیاست واشنگتن در قبال آنکارا خواهد بود.

وی در ادامه افزود: آمریکا با خارج کردن ۱۲ فروند جنگنده اف۱۶ از پایگاه هوایی ترکیه، نشان داده است که موضع تهاجمی ترکیه در منطقه را تأیید نمی‌کند. به‌نظر من، ترکیه خارج از کنترل شده است.

جانسون گفت: آمریکا و ترکیه منافع مشترکی در منطقه ندارند. آنکارا با حملات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد در سوریه به مقابله با تروریسم ادامه می‌دهد و دولت آمریکا نیز با این مسئله مخالف است.

این مقام سابق سیا تأکید کرد: ترکیه به‌دنبال منافع خود در منطقه است بدون اینکه توجه کند واشنگتن در منطقه به‌دنبال چه‌چیزی است. ما شاهد آن هستیم که اقدامات اردوغان ترکیه را به‌سوی یک اردوگاه سنی رادیکال و افراطی پیش می‌برد. ترکیه و عربستان سعودی هدف مشترکی دارند و سعی می‌کنند تا ایران را محدود کنند.

جانسون اظهار داشت: آنها به‌شدت نگران گسترش نفوذ ایران هستند چرا که یک کشور شیعه است و نفوذ شیعه امروز در سراسر منطقه خاورمیانه گسترش یافته است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد