گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
آگوست 8, 2012 کد خبر : 11363 خبر ها

نخستین مدال با ارزش برای احسان حدادی

نقره ای به رنگ طلا برای حدادی

نقره ای به رنگ طلا برای حدادی

پرتابگر ایرانی حاضر در المپیک یک رکورد خوب را برای خودش به جا گذاشت.

به گزارش گیلانیان ؛مسابقات پرتاب دیسک رقابت های المپیک در حالی آغاز شد که احسان حدادی توانست یک رکورد فوق العاده را برای خودش ثبت کند.او که پس از الکنا از کشور لیتوانی پرتابش را انجام داد توانست ۶۸٫۱۸ را پرتاب کند تا در پرتاب اول جایگاه نخست را به خودش اختصاص داده باشد.

احسان که به نظر به خاطر آسیب دیدگی کتفش را چسب زده بود در  پرتاب دوم خودش رکورد  ۶۴٫۰۹ را به ثبت رساند.حدادی که با وجود این پرتاب همچنان در رتبه اول قرار داشت در حرکت سوم خودش توانست رکورد ۶۷٫۲۸ را به ثبت برساند.

اما نوبت به پرتاب چهارم که رسید رکورد حدادی کمی نزول کرد.او در این حرکت خود توانست ۶۶٫۹۸  را پرتاب کند و همچنان به کسب مدال در المپیک امیدوار باشد.این اتفاق در حالی افتاد که در زمان پرتاب این حرکت از تماشاگران خواسته شد به دلیل اینکه حدادی تا قبل از این حرکت در رتبه اول قرار داشته برای او کف بزنند.

در حرکت پنجم اما یک اتفاق بد افتاد.حدادی این حرکت خود را با خطا پشت سر گذاشت اما هارتینگ آلمانی که یکی از جدی ترین رقبای احسان به شمار می آید توانست با رکورد  ۶۸٫۲۷ از او جلو بزند.

در این رقابت ها پرتابگر هندی با ثبت رکورد ۶۴٫۷۹ به کار خودش در این رقابت ها پایان داد.پرتابگر اسپانیایی هم زمان ۶۳٫۱۶ را برای خودش ثبت کرد و کار پرتاب گر استونی هم با خطایی که انجام داد در المپیک به پایان رسید.

در آخرین حرکت،احسان نتوانست رکورد هارتینگ را بشکند اما با همان پرتاب اول خودش کاری کرد که با شایستگی توانست برای نخستین بار مدال نقره رقابت های المپیک را بر گردن خودش بیاویزد.این مدال هر چند رنگش طلایی نبود اما ارزش آن چیزی کمتر از طلا برای کاروان ایران نیست.

منبع : خبرآنلاین

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد