گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
فوریه 18, 2016 کد خبر : 46145 خبر ها

نقشه‌های نوین علمی سنگ بنای توسعه پایدار

نقشه‌های نوین علمی سنگ بنای توسعه پایدار

گیلانیان : علیرضا آزموده اردلان، رئیس سازمان نقشه برداری کشور امروز(۲۹ بهمن) در ششمین جلسه شورای استانی گیلان در سالن اجتماعات استانداری اظهار کرد: نقشه بردای یکی از مقوله‌های مهم پیشبرد اهداف هر جامعه‌ای است.

 وی با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی نقشه‌ها و ارائه خدمات نیز باید به همان نسبت تغییر کنند گفت: ارائه پروژه‌های عمرانی نیازمند نقشه متناسب و ویژه‌ای است که مزایا و معایب پروژه مورد بررسی قرار گیرد.

 اردلان تصریح کرد: مهندسی نقشه می‌تواند در توسعه جامعه موثر باشد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور اذعان کرد: با ارائه نقشه و اطلاعات جامع از محیط اطراف می‌توان در برنامه ریزی‌های کلان کشوری موفق بود.

 وی افزود: با ارائه اطلاعات کامل می‌توان معضلات و مشکلات یک پروژه را بررسی و از عملیاتی کردن آن جلوگیری کرد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور تصریح کرد: با وجود سیستم کامپیوتر و نقشه برداری ماهواره‌ای می‌توان زمینه‌های توسعه هر استان را فراهم کرد.

 اردلان خاطرنشان کرد: هر استانی دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خصوصی است که می‌توان با بهره مندی از سیستم نقشه‌های نوین، شناسایی موقعیت و با بهره مندی دولت الکترونیک در روند و پیشرفت کشور گام‌های موثری را برداشت.

 وی گفت: قدرت و توان بالا، شبکه امن و فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه از مزایای نقشه‌های نوین است.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور اظهار کرد: با اطلاعات جامع نقشه برداری که بر پایه علمی است مسیر توسعه هر استان مشخص خواهد شد.

 اردلان تصریح کرد: ایستگاه‌های ماهواره‌ای نقشه تغییرات پوسته زمین را به نمایش می‌گذارد و ریسک زلزله در منطقه را نشان می‌دهد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور با بیان اینکه نقشه‌های نوین علمی سنگ بنای توسعه پایدار هر جامعه است گفت: با بهره گیری از موقعیت‌ها و ظرفیت‌های مکانی می‌توان به برنامه ریزی دقیق و عملی در جهت توسعه ماندگار جامعه دست یافت.

 وی به کاربرد نقشه‌های ماهواره‌ای در دریا اشاره و اذعان کرد: گیلان دارای منابع دریایی بسیاری است که با استفاده از نقشه  می‌توان بر دریا تسلط کامل داشت و با مدیریت و برنامه ریزی و کاربردی کردن آن از مواهب دریا بهره برد و زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کرد.

 رئیس سازمان نقشه برداری کشور به محصولات کشاورزی استان پرداخت و افزود: بهره مندی از آب کشاورزی، میزان آسیب‌ها و آفت‌های محصولات و … از کاربرد نقشه‌های نوین است که با استفاده از فن‌آوری ماهواره‌ای و عملیاتی کردن آن در مزارع  مشکلات را شناسایی و طریقه توسعه کشاورزی استان را فراهم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی