گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
نوامبر 8, 2013 کد خبر : 22316 خبر ها

نقشه راه توسعه گردشگری ورزشی با فعال سازی کمیته ورزشی ترسیم می شود

نقشه راه توسعه گردشگری ورزشی با فعال سازی کمیته ورزشی ترسیم می شود

گیلانیان : رضا علیزاده در نشستی مشترک با سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان؛ گردشگری ورزشی را یکی از فرصت های توسعه صنعت گردشگری خواند و افزود: موضوع ورزش در استان از قدمت دیرینه ای برخوردار است و ریشه در سنن، آداب و شیوه زندگی مردم این سرزمین دارد.

وی ادامه داد: امروزه ورزش به عنوان ظرفیت مهمی به نفع گردشگری مورد توجه برنامه ریزان است و رویدادها، مسابقه های ورزشی، موزه های ورزشی و … می تواند زمینه تبادل گردشگر را فراهم کند.

علیزاده به موقعیت جغرافیایی و توانمندی هایی که در بخش ورزش گیلان وجود دارد، اشاره و بیان کرد: این استان به دلیل برخورداری از طبیعت منحصر بفرد ظرفیت فعالیت در انواع ورزش ها را دارد.

وی افزود: باید در برنامه ریزی ها از موقعیت برگزاری مسابقات ورزشی در سطوح منطقه ای ، ملی و بین المللی فرصت سازی کرد و با تامین زیرساخت های لازم ، زمینه توسعه گردشگری را فراهم آورد.

علیزاده اضافه کرد: در گام نخست با فعال سازی کمیته ورزشی، باید نقشه راه مشخصی برای توسعه گردشگری ورزشی ترسیم کرد و به موازات آن، گروه های مختلف را با ساز و کار صحیح به سمت توسعه گردشگری سوق داد.

افشین ملایی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان گیلان نیز گفت: هیات های ورزشی استان حضور پررنگی در عرصه های ملی و بین المللی دارند.

وی با اشاره به برپایی مسابقات ورزشی افزود: این مسابقات که با حضور قابل توجهی از هواداران برگزار می شود، می تواند انتظارات بخش گردشگری را برآورد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی