گیلانیان
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ Sunday, 13 June , 2021
فوریه 17, 2021 کد خبر : 81241 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

نقش‌آفرینی زنان گیلانی در اشتغال روستایی؛ توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت‌ها است

نقش‌آفرینی زنان گیلانی در اشتغال روستایی؛ توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت‌ها است

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به نقش‌آفرینی جوانان تحصیلکرده و زنان روستایی گیلان در حوزه اشتغال روستایی گفت: توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت‌ها است.

ارسلان زارع عصر امروز پس از مراسم تجلیل از خیران و فعالان در عرصه روستاها در جمع تعدادی از خیران روستاهای استان گیلان اظهار داشت: فراهم کردن شرایط بهتر برای رفاه شهروندان و توسعه زیرساخت‌ها در مناطق روستایی یکی از مولفه‌های توسعه‌یافتگی به شمار می‌رود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اشتغال پایدار روستایی به‌طور جدی در استان گیلان دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: روستاها دارای جایگاه مهمی هستند و به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین کانون‌های تولید در بخش‌های مختلف مطرح می‌شوند لذا توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت‌ها است.

زارع با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده و زنان روستایی توانستند در حوزه اشتغال روستایی نقش‌آفرین باشند تصریح کرد: خدمات دولت در تامین آب، برق، گاز و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی و همچنین دسترسی روستاها به اینترنت و بردن اینترنت به روستاها نیز قابل توجه است.

وی موفقیت‌های حاصل شده در حوزه مدیریت و کنترل ویروس کرونا را در سایه همکاری، پشتیبانی مردم و اعتماد آنان به مسئولان دانست و گفت: یک سال از شیوع این بیماری می‌گذرد اما توانستیم با انسجام، همبستگی و امیدافزایی در جامعه، الگویی موفق از مدیریت و غلبه بر این بیماری ارائه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به مشارکت ستودنی مردم در رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب‌دیده از کرونا خاطرنشان کرد: برگزاری این رزمایش و کمک‌ها در واقع جلوه‌ای از حس انسان‌دوستی و خیرخواهی ملت ایران بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز کمک‌های خیرخواهانه تبدیل به فرهنگ عمومی جامعه شده است تصریح کرد: خیران در کنار دولت و سازمان‌های نیمه دولتی می‌توانند نقش تاثیرگذاری در افزایش شاخص‌های توسعه یافتگی در روستاها ایفا کنند.

زارع گفت: در صورت ارائه طرح‌های جامع اشتغالزایی، پرداخت تسهیلات از منابع مختلف اعتباری همچون اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی یا صندوق اعتبارات خرد روستایی انجام می‌شود و این فرصتی مغتنم برای ماندگاری در روستاها و تلاش برای توسعه این مناطق است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان نیک‌اندیشی و اقدامات خیرخواهانه را از مولفه‌های اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی خواند و افزود: این مهم به شکل مختلف در بخش‌هایی نظیر سلامت، ساخت مدرسه و مسکن محرومان محقق شده است و با همت و تلاش خیران مشکلات این بخش‌ها برطرف می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگ عمل کردن خیریه‌‌ها و ایجاد شبکه منسجمی برای این مهم خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر جمعی از خیرین، مجمع توسعه روستاها به نام ماندگاران راه‌اندازی کردند که می‌بایست فعالیت‌های خود را با قوت ادامه دهند.

استاندار گیلان حضور و نقش‌آفرینی خیران در خدمات‌رسانی به مردم به‌ویژه خدمت به نیازمندان را حائز اهمیت دانست و افزود: این گروه، یاریگران اصلی توسعه روستاها هستند و هر اندازه که بتوانند به دولت کمک کنند و در جامعه نقش‌آفرین باشند شاهد جامعه‌ای موفق‌تر و رو به کمال خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد