تبلیغ
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ Monday, 24 September , 2018
اسفند ۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 65716 خبر ها

مدیرکل بازرسی استان گیلان :

نقش بانک‌های خصوصی استان گیلان در مقوله اقتصاد مقاومتی کمرنگ است

نقش بانک‌های خصوصی استان گیلان در مقوله اقتصاد مقاومتی کمرنگ است

گیلانیان : مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه اهمیت ویژه به اقتصاد مقاومتی امری ضروری برای تمامی دستگاه‌های گیلان است گفت: نقش بانک‌های خصوصی استان گیلان در مقوله اقتصاد مقاومتی کمرنگ است.

سیف‌الله مسرور ظهر امروز در نشست بررسی موضوعات مختلف شبکه بانکی استان گیلان در محل دبیرخانه کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان اظهار داشت: بانک‌ها نقش مهم و راهبردی در توسعه و رونق اقتصادی استان دارند.

مدیرکل بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه بانک‌ها به عنوان یک رکن اصلی در اقتصاد جامعه محسوب نمی‌‌شوند و نقش هماهنگ‌کننده و تسهیل‌کننده امور اقتصادی را دارند گفت: با وجود انتظارات عمومی بالا از بانک‌ها، آنها با توانایی محدودی در جامعه روبه‌رو هستند.

مسرور با تاکید بر پدیده مطالبات معوق و ارقام بالای این مطالبات و با بیان اینکه استان گیلان در این پدیده با میزان ناچیز وصول مطالبات نقدی روبه‌رو است افزود: تغییر سرفصل و تعیین تکلیف در بانک‌ها به صورت مقطعی صورت می‌گیرد و این امر موجب آسیب می‌شود.

رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان گیلان با اشاره به اینکه تغییر سرفصل و تعیین تکلیف مقطعی در بانک‌ها استان گیلان نیازمند چاره‌اندیشی است تاکید کرد: اهمیت ویژه به مبحث اقتصاد مقاومتی امری ضروری برای تمامی دستگاه‌های استان گیلان است.

بازرس کل استان گیلان نقش بانک‌های خصوصی گیلان را در مبحث اقتصاد مقاومتی کمرنگ و غیرموثر عنوان کرد و افزود: تمامی دستگاه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در همه بخش‌های دولتی، خصوصی و نیمه دولتی از مخاطبان فرمان اقتصاد مقاومتی هستند.

رئیس شورای دستگاه‌های نظارتی استان گیلان با بیان اینکه کم‌توجهی به مقوله اقتصاد مقاومتی در برخی از بخش‌های استان گیلان زیبنده نیست تصریح کرد: پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها در قالب طرح‌های رونق اقتصادی مقوله‌ای مهم و حائز اهمیت در استان محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بانک‌ها نباید از محل پرداخت این تسهیلات مطالبات خود را از بنگاه‌های اقتصادی وصول کنند زیرا این امر با اهداف پیش‌بینی شده اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد بیان کرد: رویه مذکور در استان گیلان نیازمند بازنگری است.

مدیرکل سازمان بازرسی استان گیلان با اشاره به اینکه وصول مطالبات بانک‌ها باید برحسب میزان و وضعیت بدهی مدیونین صورت گیرد خاطرنشان کرد: در انجام این امور در مواقع لزوم مماشات و جدیت لازم لحاظ شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!

تأملی موشکافانه بر تغییرات «قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان»؛

قانونی که در یک سالگی‌اش «تغییر» کرد، ولی «مبهم» ماند!