گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
آوریل 19, 2014 کد خبر : 26482 خبر ها

مدیرکل بهزیستی گیلان:

نقش زنان در بهزیستی بسیار پر رنگ است

نقش زنان در بهزیستی بسیار پر رنگ است

گیلانیان : مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: یکی از اهداف مهم بهزیستی رسیدگی به امور زنان و خانواده است و بانوان کارمند در بهزیستی نقش عمده ای در انجام امور و رفع مسائل و مشکلات اقشار تحت پوشش دارند .

دکتر حسین نحوی نژاد ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و گــرامیداشت هفته زن گفت: هم اکنون قریب به ۶۵درصدکارکنان بهزیستی گیلان را زنان تشکیل داده اند و بیش از نیمی از آنان در رده های کارشناسی هستند و سازمانی که اقشار تحت پوشش آن اکثرا از زنان جامعه بوده، وجود این تعداد کارمند از بانوان موهبتی است، که بهتر و مطلوبتر می توانند به آنانی که آسیب دیده هستند کمک کنند و نقش مشاور و مددکار را ایفا کنند .

وی تصریح کرد: یکی از وظایف مهم این سازمان حفظ و صیانت از کیان خانواده است و بر اساس این وظیفه بهزیستی با اقشاری از جامعه سروکار دارد که یا آسیب دیده اند و یا در معرض انواع آسیبهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی قرار دارند مانند زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و یا معلولین که باز آنها یا در نزد خانواده زندگی می کنند یا خود تشکیل خانواده داده که نیاز به خدمات اجتماعی، روانشناختی و مددکاری دارند و لذا کارشناسان بهزیستی که از بانوان هستند می توانند مشاوری خوب و توانا برای افراد ذکر شده باشند و خدمات مددکاری ارائه کنند.

مدیرکل بهزیستی افزود: نقش زنان در بهزیستی بسیار پر رنگ است و در تمامی قسمت های بهزیستی حضوری موثر در کار ها دارند و بعضا نیز دارای سمت های اداری متعدد هستند و تعدادی از این بانوان در قسمتهای ستادی و ادارات بهزیستی شهرستانها مسئولیت دارند. /منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی