گیلانیان
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday, 25 September , 2020
آوریل 17, 2019 کد خبر : 72776 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو مجلس خبرگان رهبری :

نقش طرح «هر مسجد یک خانه» در تحقق جمع‌آوری هدفمند کمک‌های مردمی

نقش طرح «هر مسجد یک خانه» در تحقق جمع‌آوری هدفمند کمک‌های مردمی

گیلانیان : عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش طرح «هر مسجد یک خانه» در تحقق جمع‌آوری هدفمند کمک‌های مردمی گفت: گیلانی‌های توانمند به هراندازه که می‌توانند در طرح «هر مسجد یک خانه» مشارکت فعالانه داشته باشند.

آیت‌الله سید علی حسینی اشکوری با اشاره به طرح «جهاد همبستگی ملی» جهت هدفمند کمک کردن مردم به سیل‌زدگان کشور اظهار کرد: وقتی در جامعه‌ای حوادث طبیعی مخصوصاً اگر با گستردگی همچون سیل اخیر ایجاد شود، هم دوستی و نوع‌دوستی انسان، وی را وادار می‌کند تا به کمک یکدیگر بشتابند.

وی با بیان اینکه نوع‌دوستی و همدلی ملت ایران به مردم سیل‌زده کشور با تشدید تحریم‌های آمریکا مضاعف شده افزود: درحالی‌که آمریکا تحریم‌های خود را نسبت به ایران تشدید کرده و حتی از ارسال کمک‌های نوع‌دوستانه کشورها به مردم سیل‌زده دریغ می‌کند و مانع از رسیدن آن‌ها می‌شود وظیفه انسان‌های آزادیخواه در این برهه از زمان بیشتر احساس می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در شرایط حساس امروز با توجه به معیشت تنگ و وضعیت اقتصادی، ضرورت کمک به زلزله‌زدگان بیش‌ازپیش احساس می‌شود گفت: گرچه شرایط اقتصادی فعلی کشور میزان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به سیل‌زدگان را تحت تأثیر قرار داده اما میزان مساعدت مردم به نیازمندان قابل‌تأمل است اما کافی نیست.

این استادحوزه با تأکید بر اینکه ملت شریف ایران ازجمله گیلانیان هیچ‌گاه ملت‌های ستمدیده و هم‌وطنان خود را که در سیلاب‌های اخیر دچار خسران و ضرر شده‌اند فراموش نمی‌کنند، افزود: مردم شریف ایران ازجمله گیلانی‌های عزیز در کنار جهاد مالی خود به مردم سیل‌زده در جهاد فیزیکی نیز مشارکت می‌کنند و حضور جوانان از اقشار مختلف کاملاً محرز است.

اشکوری با اذعان به اینکه جوانان و کسانی که مساعدت جانی و مالی دارند نباید در جهاد عظیم مساعدت به هم‌وطنان سیل‌زده جا بمانند، بیان کرد: امیدواریم ملت بزرگ ازجمله گیلانیان توانمند به هراندازه که می‌توانند در طرح «هر مسجد یک خانه» که کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم را جمع‌آوری کرده و به‌صورت هدفمند در خانه‌سازی، ساخت مدارس و تأمین اقلام ضروری نیازمندان صرف می‌شود، مشارکت فعالانه داشته باشند و باری را از دوش مردم ستمدیده بردارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضور همگانی ملت ایران در کمک به سیل‌زدگان معجزه‌آساست، افزود: حضور و مشارکت مردم در رفع مشکلات و تقلیل آن بسیار حائز اهمیت است و علاوه بر آن حضور مردمی در مناطق سیل‌زده مانوری در برابر تهاجم بیگانگان و خواسته‌های دشمنان است.

وی با بیان اینکه دشمن پیوسته در تلاش است تا کشتی انقلاب اگر بنشیند و یارای توانایی بلند شدن از جای خود را نداشته باشد، گفت: همت و بزرگواری مردم اجازه نخواهد داد مردم سیل‌زده در مناطق مختلف کشور عاجز بمانند و دشمنان جمهوری اسلامی از این موضوع خوشحال شوند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به طرح «جهاد همبستگی ملی» جهت ساخت خانه و مدارس برای سیل‌زدگان گفت: کمک و امدادرسانی به سیل‌زدگان به هراندازه شایسته است و مردم می‌توانند همچون ایام دوران دفاع مقدس با پیوستن در صفوف نماز جماعت و یاری‌رساندن مالی سهمی در ساخت خانه‌های سیل‌زدگان و ساخت مدارس آن‌ها داشته باشند.

استاد عالی حوزه با اشاره به نقش مثمر ثمر رسانه‌ها و اصحاب جراید در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و رساندن آن به سیل‌زدگان افزود: همه ملت ایران باید در کنار صدایی که جهت نصرت و یاری سیل‌زدگان بلند شده بایستند و به کمک سیل‌زدگان بشتابند و یقیناً خداوند متعال نیز نگاه مساعد و نصرت خود را به همگان اثبات خواهد کرد.

به گزارش فارس؛ طرح «جهاد همبستگی ملی» با هدف کمک به هم‌وطنان سیل‌زده آغاز شده که در این طرح، آحاد مردم با محوریت مساجد در تأمین یک «خانه»، هر بانک در ساخت و تعمیر و تجهیز یک «مدرسه» و هر کاسب هم در تأمین یک قلم «کالای اساسی» برای خانواده‌های سیل‌زده کمک خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران