گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
ژانویه 23, 2016 کد خبر : 45304 خبر ها

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان عنوان کرد

نقش مهم پدافند غیرعامل در تداوم فعالیت‌های زیربنایی گیلان

نقش مهم پدافند غیرعامل در تداوم فعالیت‌های زیربنایی گیلان

گیلانیان : مدیر کل راه و شهرسازی گیلان گفت: پدافند غیرعامل در تداوم فعالیت‌های زیربنایی گیلان و تأمین نیازها نقش مهمی دارد.

شعبان‌علی خاوری ظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی راه و شهرسازی پدافند غیر عامل گیلان، پدافند غیر عامل را در تداوم فعالیت‌های زیر بنایی و تامین نیازهای حیاتی مهم دانست.

وی با بیان اینکه رصد تهدیدات و تعیین راهکار بسیار لازم و ضروری است، افزود: این امر با توجه به میزان اعتبارات ابلاغی متغیر است ضمن اینکه اداره کل راه و شهرسازی گیلان از دستگاه‌های اصلی زیرساختی استان محسوب می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به برگزاری فعالیت پدافند غیرعامل در این استان تصریح کرد: در سال جاری تاکنون بالغ بر ۲۳ مورد از فعالیت‌های اداری در حوزه پدافند غیر عامل برگزار شده است.

وی فعالیت‌های مذکور را با هدف بالا بردن قابلیت بقا، استمرار عملیات و فعالیت‌های حیاتی و خدمات‌رسانی مراکز حیاتی، تقلیل آسیب‌پذیری و کاهش خسارت و صدمات تاسیساتی با همکاری ارگان‌های مختلف ذکر کرد.

به گفته خاوری، برگزاری دوره‌های آموزشی، همایش مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، مانورهای مشترک و… از جمله فعالیت‌های اداری در حوزه پدافند غیر عامل بوده است.

به گزارش فارس، در نشست مذکور وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و چگونگی طراحی و نظارت بر ساختمان‌ها تشریح و موضوع چک‌لیست کنترل ساختمان درباره مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، نوع ساخت‌وسازها، مقابله با ساخت‌وسازهای غیر مجاز مورد بررسی قرار گرفت.

جانمایی مناسب مجموعه‌های خدمات‌رسان مانند آتش‌نشانی و محل اسکان‌های اضطراری، مناسب سازی بافت فرسوده، و برگزاری دوره‌های آموزشی نیز به بحث و بررسی گذاشته شد.

در نشست مذکور مقرر شده تا نقشه‌های پدافند شهرهای گیلان در حوزه راه و شهرسازی تهیه و به اداره کل پدافند غیر عامل استان ارائه شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی