تبلیغ
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ Wednesday, 19 September , 2018
خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 67408 خبر ها

مدیرکل گمرک آستارا :

نقش گمرک در مقابله با قاچاق کالا غیرقابل انکار است

نقش گمرک در مقابله با قاچاق کالا غیرقابل انکار است

گیلانیان : مدیرکل گمرک آستارا با اشاره به نقش غیرقابل انکار گمرک در مقابله و کاهش قاچاق کالا از مبادی رسمی، تأکید کرد: مبارزه با قاچاق کالا با جدیت بیشتر ادامه دارد.

رسول امیدی بعدازظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه گمرک مرزبان اقتصادی کشور است و وظیفه گمرک مبارزه با قاچاق و اعمال قانون در این زمینه است، اظهار کرد: تلاش همه پرسنل اداره کل گمرک آستارا در استان گیلان، علاوه بر درآمدهای ملی و استانی، سهولت در انجام رویه های تجاری و پیشگیری از پدیده قاچاق را به همراه داشته است.

وی فعالیت های گمرک مرزی آستارا در حوزه صادرات و واردات را یادآور شد و گفت: گمرک آستارا همگام با سایر نهادهای مسئول مستقر در مرز آستارا در زمینه مقابله با انواع قاچاق و با استفاده از ابزارهای الکترونیکی همچون ایکس ری ممتاز و فعال است و براساس قانون با هرگونه قاچاق مقابله می کند.

امیدی با بیان اینکه مسئولیت مبارزه با قاچاق نباید فقط بر دوش گمرک باشد، افزود: گمرک آستارا به عنوان یک گمرک فعال و حساس کشور به دستگاه ایکس ری پیشرفته کامیونی تجهیز شده است.

مدیر کل گمرک آستارا در ادامه با اشاره به اینکه این گمرک در آینده نزدیک در بارانداز ریلی آستارا مستقر می‌شود و یک ساختمان از سوی راه‌آهن برای این کار اختصاص پیدا کرده که امیدواریم استانداردهای لازم را داشته باشد، افزود: با استقرار گمرک در بارانداز ریلی آستارا، تشریفات کالا به صورت سیستمی انجام می شود.

مدیر کل گمرک آستارا استقرار گمرک در بارانداز ریلی آستارا را باعث تسهیل در صادرات کالا از طریق خطوط ریلی ایران به کشورهای آسیای میانه از جمله جمهوری آذربایجان و روسیه عنوان کرد و گفت: اکنون واردات کالاهایی همچون تخته نراد و ام، دی، اف از طریق خط ریلی آستارا انجام می شود.

امیدی تصریح کرد: گمرک آستارا که در سه حوزه زمینی، دریایی و ریلی فعال است و نقش مهمی را در جابه جایی کالا بین کشورهای حوزه خلیج فارس و کشور های حوزه قفقاز و CIS ایفا می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟

سخنی با استاندار گیلان:

بخش اول : وضعیت بنزین و طراح شایعه کمبود؟