گیلانیان
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ Friday, 6 December , 2019
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ کد خبر : 73175 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

نقص در تدوین قوانین سازمان استاندارد باعث آسیب به جامعه می‌شود

نقص در تدوین قوانین سازمان استاندارد باعث آسیب به جامعه می‌شود

گیلانیان : استاندار گیلان با تأکید بر تدوین ضوابط جدید متناسب با موقعیت جغرافیایی هر منطقه گفت: اگر قوانین و مصوبات سازمان استاندارد دارای نقصی باشند این نقض بر طبیعت، جامعه و سلامت مردم تأثیر مستقیم دارد.

مصطفی سالاری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان استاندارد ارتباط مستقیمی با سلامت مردم دارد اظهار کرد: وظیفه این سازمان نظارت مستقیم بر کیفیت، ایمنی و سلامت محصولات غذایی و‌ بهداشتی است و به همین دلیل با سلامت و زندگی مردم ارتباط مستقیم داشته و‌ باید در انجام آن دقت لازم شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه سازمان استاندارد بر واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: اگر بر واحدهای صنعتی و‌ تولیدی نظارت صحیح، مستمر و دقیق انجام نشود برای مردم و‌ جامعه خطرات بسیار زیادی به همراه دارد که امیدوارم سازمان استاندارد به این امر توجه جدی کند.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه سخت‌گیری‌های بیش‌ازحد در بعضی مواقع نتیجه معکوس می‌دهد افزود: نظارت و سخت‌گیری بسیار خوب و‌ مؤثر است ولی اگر این امر بیش‌ازحد و بی‌مورد باشد برای تولیدکننده، صادرکننده و‌ واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

سالاری با تأکید بر تدوین ضوابط جدید متناسب با موقعیت جغرافیایی هر منطقه تصریح کرد: اگر قوانین و مصوبات سازمان استاندارد دارای نقصی باشند این نقض بر طبیعت، جامعه و سلامت مردم تأثیر مستقیم دارد لذا از همه مسؤولین سازمان استاندارد می‌خواهم اگر نقصی در تدوین  قوانین و مصوبه وجود دارد آن‌ را اصلاح کنند.

وی لازمه تحقق شعار سال را توجه به بخش خصوصی دانست و بیان کرد: سازمان استاندارد باید نهایت تلاش خود را برای جلب اعتماد و تسریع در روند پاسخ‌گویی نمونه‌های آزمایش با شاخص‌های استاندارد انجام دهد تا واحدهای تولیدی و صنعتی با مشکل مواجه نشوند.

استاندار گیلان با اذعان به اینکه در مبادی ورودی و خروجی کالا باید رفتارهای همسان و‌ مناسب توسط مسؤولین مربوطه انجام گیرد تصریح کرد: بهبود وضعیت تسریع و‌ تسهیل کالا و ارزاق مردمی در گمرک انزلی، در بخش‌هایی که مرتبط با سازمان استاندارد است با تقویت زیرساخت و امکانات از مهم‌ترین درخواست و‌ دغدغه‌های مردم است که باید به آن تأکید ویژه  شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

امام خامنه‌ای خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس:

اگر توان مدیریت ندارید مسئولیت نپذیرید

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

ییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا :

تحجر و بازگشت به عقب حوزه های علمیه را تهدید می کند

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

نماینده لاهیجان و سیاهکل در مجلس:

واردات اقلام دارویی هیچ سنخیتی با حوزه پزشکی ‌ندارد

گیلانیان به گزارش الف : حجت الاسلام کاشانی؛ پژوهشگر تاریخ اسلام: حضرت علی (ع) برای رسیدن به قدرت حاضر به گفتن یک دروغ نشد ، اما سه مسئول دولتی ما گفتند بنزین سهمیه بندی نمی‌شود ولی شد!