گیلانیان
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ Tuesday, 19 February , 2019
اسفند ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 65946 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

نماز امید را در جامعه زنده می‌کند

نماز امید را در جامعه زنده می‌کند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دوره کاملی از معارف، اخلاق و یکسری مسائلی که غرور را از انسان می‌زداید در نماز وجود دارد گفت: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در جلسه تکریم از دستگاه‌های برتر گیلان در امر اقامه نماز اظهار کرد: عبادت در اسلام و ادیان مختلف متفاوت است.

وی، اقامه نماز در اسلام را دارای پیام عنوان کرد و افزود: عبادت در ملل مختلف پیام نداشته یا دارای پیام بسیار سطحی و کم ارزش است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نماز به عنوان بهترین عمل‌ها معرفی شده است، تصریح کرد: دوره کاملی از معارف، اخلاق و یکسری مسائلی که غرور را از انسان می‌زداید و حالت بندگی و تواضع درباره خداوند را به او تعلیم می‌دهد، در نماز وجود دارد.

آیت‌الله قربانی اقامه نماز را نشان‌دهنده مسیر انبیا، صالحان، شهدا و صدیقین خواند و بیان کرد: زمانی که انسان در نماز به عالم ربانی اقتدا می‌کند و در کنار انسان‌های والا قرار می‌گیرد عطر گل پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نماز انسان را به طرف اخلاق، معنویت و تواضع هدایت می‌کند، خاطرنشان کند: پیام نماز در اذان و اقامه بیان شده و مطالب بلندی در آن نهفته است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، سوره توحید را خلاصه قرآن ذکر کرد و گفت: توحید، معاد، تاریخ گذشتگان، تعلیم اخلاق و بندگی و مواردی که انسان به آن احتیاج دارد، در سوره توحید است.

آیت‌الله قربانی با تأکید براینکه انسان انجام کارهای خوب را با نام خداوند انجام می‌دهد، اظهار کرد: اگر کاری بدون نام خدا انجام شود ناقص است و پایان خوشی ندارد.

وی، توحید را یکی از اصلی‌ترین باورهای دینی عنوان کرد و یادآور شد: تمام انبیای الهی برای تعلیم امر مذکور مبعوث شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خداوند را اقیانوس بی‌کران رحمت توصیف کرد و افزود: نماز امید را در جامعه زنده می‌کند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه به توحید افعالی در نماز باور داریم، تصریح کرد: به اقامه نماز جماعت تأکید شده و با این فریضه دینی باید وحدت کلمه خود را حفظ کنیم.

وی، به نهی از فحشا و منکر در نماز اشاره کرد و متذکر شد: در این برهه از زمان خدا را شکر می‌کنیم که نظام جمهوری اسلامی با قانون و برنامه می‌خواهد مردم را به بهشت ببرد.

ورود ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان در ۱۱ ماه سال ۹۶

رئیس کل دادگستری گیلان نیز در مراسم مذکور به افزایش امید به‌ویژه در نسل جوان در جامعه اشاره کرد و گفت: دشمنان در تلاش هستند خسارت‌هایی را به جامعه اسلامی وارد کنند.

احمد سیاوش‌پور با اشاره به اینکه اخلاق در جامعه به دلیل هجمه دشمنان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، اضافه کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری ورود ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان قابل قبول نیست.

وی، بیشترین فراوانی جرم در پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی گیلان را خشونت عنوان کرد و متذکر شد: امر مذکور به معنای کاهش تحمل پذیری در جامعه و عصبیت نسبت به همدیگر است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه دشمن به‌دنبال ترویج بی‌بندوباری و بی‌غیرتی در جامعه است، تصریح کرد: دشمن می‌خواهد با ترفند مذکور به اهداف خود برسد.

سیاوش‌پور، قوه قضائیه را آینه تمام نمای بخش رفتاری جامعه دانست و بیان کرد: دستگاه قضا گیرنده و صحنه گردان بخش آخر محسوب می‌شود و تولیدکننده ناهنجاری‌ها نیست.

آماده‌سازی مکان‌های اقامه نماز گیلان در ایام نوروز

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان نیز در مراسم مذکور با اشاره به اینکه روح پرستندگی جزو ویژگی ممتاز انسان‌ها است، اظهار کرد: نظمی که در جهان وجود دارد حاکی از روح پرستندگی است.

علی‌اصغر جمشیدنژاد به وجود نیاز به نیایش در روح تمام انسان‌ها اشاره کرد و افزود: نوع نیایش به آیین افراد بستگی دارد.

وی با بیان اینکه انسان با ادای نیایش می‌تواند رشد کند، تصریح کرد: نحوه نیایش حائز اهمیت است ضمن اینکه تأکید تمام انبیا بر نشان دادن راه اصلی است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان از تقدیر از ۳۵ دستگاه برتر استان در زمینه اقامه نماز خبر داد و بیان کرد: امیدواریم سال آینده تمام دستگاه‌ها تلاش بیشتری در امر اقامه نماز داشته باشند و بهتر عمل کنند.

جمشیدنژاد با تأکید براینکه تشویق را عمومی دانسته و توبیخ را خصوصی می‌دانیم، متذکر شد: تقدیر از دستگاه‌های برتر در امر اقامه نماز بخشی از برنامه مذکور است.

وی در ادامه گیلان را کارت پستال الهی توصیف کرد و یادآور شد: ایام نوروز مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و مکان‌های مذهبی گیلان برای پذیرایی از مهمانان باید آماده باشند.

تقدیر از ۳۵ دستگاه برتر گیلان در امر اقامه نماز

دبیر ستاد اقامه نماز گیلان نیز در مراسم مذکور با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌های استان در امر نماز فعال هستند، گفت: فعالیت تعدادی از دستگاه‌ها در امر مذکور بیشتر است.

حجت‌الاسلام سید ابوطالب حجازی به ابلاغ شیوه‌نامه اقامه نماز به تمام دستگاه‌های گیلان اشاره کرد و افزود: مدیران دستگاه‌ها مسؤول اقامه نماز در آن دستگاه محسوب می‌شوند.

وی بر توانمندسازی و فضاسازی دستگاه‌ها برای اقامه نماز کارکنان تأکید کرد و یادآور شد: تنها اقامه نماز در دستگاه‌ها امتیاز محسوب نمی‌شود بلکه ترویج این فرهنگ در جامعه حائز اهمیت است.

دبیر ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه منویات مقام معظم رهبری، طرح جامع و تفاهمنامه با دستگاه‌ها ملاک ارزشیابی در امر اقامه نماز است، متذکر شد: سال ۹۷ تفاهمنامه با سازمان‌های مختلف استان بومی‌سازی می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد