گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
دسامبر 17, 2013 کد خبر : 23159 خبر ها

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با حضور استاندار گیلان گشایش یافت

نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با حضور استاندار گیلان گشایش یافت

گیلانیان : استاندار گیلان در مراسم گرامیداشت هفته پ‍ژوهش و گشایش این نمایشگاه گفت : ارتباط بین دانشگاه ، صنعت، کشاورزی و دولت در گیلان بیشتر شود.

دکتر محمد علی نجفی با بیان اینکه ایران ۱۴۰۴ بدون کارهای دانش بنیان تحقق نمی یابد، افزود : زمانی می توانیم در منطقه حرف اول را بزنیم که در کنار اجرایی کردن منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت تدبیر و امید، از فرصتهای مناسب، بهره خوب بگیریم و به پژوهش اهمیت بیشتری دهیم.

وی اظهار داشت: مدیران باید ساعتی را در کنار کارهای خود، به مطالعه طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه ماموریتی خود بپردازند.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید براینکه مقوله مهم پژوهش فقط منحصر به یک هفته و روز خاص نیست، گفت : باید پرداختن به طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در تمام طول سال اهمیت داده شده و عملیاتی شوند.

دکتر نجفی خواستار ایجاد منطقه آزاد دانش بنیان در استان شد و تصریح کرد: به شرکت ها دانش بنیان باید اهمیت بیشتری داده شود و از طرح های خوب آنها استفاده کرد

وی با بیان اینکه مدیران در بخش های مختلف مدیریتی و توسعه ای، پژوهش را ببینند، افزود :زیبنده نیست که امروز اندیشه های روزمره داشته و بدون تحقیق و پژوهش کارهایمان را انجام دهیم.

استاندار گیلان با تاکید بر تقویت شدن کمیته های پژوهشی استان اظهار داشت: امروز باید به حلقه صنعت، دانشگاه و صنعت به عنوان یک اصل ترقی و توسعه توجه جدی شود.

چهاردهمین جشنواره هفته پژوهش و فناوری گیلان از ۲۶ تا ۲۸ آذر ماه به مدت سه روزدر مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت دایر است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی