گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژانویه 15, 2018 کد خبر : 64755 خبر ها

نمایشگاه “راویان‌جنگ” در رشت برپا شد+تصاویر

نمایشگاه “راویان‌جنگ” در رشت برپا شد+تصاویر

گیلانیان : نمایشگاه “راویان‌جنگ” با هدف تجلیل از راویان دفاع مقدس در رشت برپا شد.

مراسم اففتاحیه نخستین نمایشگاه عکس و کتاب “راویان جنگ” با هدف تجلیل از روایان دفاع‌ مقدس و مقام شهید “سیدمحمد اسحاقی” در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه جنگ در کشور ما مظلوم واقع شده و ابعاد آن به‌خوبی برای مردم تشریح نشده اظهار داشت: بسیج و بسیجی قلب تپنده کشور است و تا زمانی که بسیج و بسیجی هست کشور هم هست.

کیوان محمدی تمام مردم ایران را بسیجی دانست و خاطرنشان کرد: بسیجی فقط کسی نیست که کارت بسیج دارد بلکه تمام مردم ایران که کمبودها و کاستی‌ها را تحمل می‌کنند بسیجی هستند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ ارزش‌های شهدا و گرامیداشتن یاد آن‌ها تصریح کرد: تمام سازمان‌ها و مساجد باید در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاش کنند و بدانند آنچه سبب توسعه کشور می‌شود داشتن روحیه رزمندگی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان با اشاره به اهمیت اقدام راویان دوران دفاع مقدس در دوران جنگ و جمع آوری اسناد و مدرک دفاع‌مقدس ابراز داشت: اقدام آنان سبب شد تا از تحریف وقایع دفاع‌مقدس جلوگیری شود.

محمدی، شهید “سیدمحمد اسحاقی” را به‌عنوان شهید فرهنگی استان گیلان در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: او انسانی هوشمند بود که حتی در دوران مجروحیت نیز به تحصیل علم می‌پرداخت.

وی با اشاره به برگزاری نخستین همایش “راویان جنگ” خاطرنشان کرد: در این همایش رشادت‌های انجام شده توسط راویان دوران دفاع‌مقدس و نقش آنان در توسعه کشور مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

برادر شهید “سیدمحمد اسحاقی” نیز در این مراسم سخن گفتن از جنگ را یک نیاز اصلی جامعه دانست و ابراز داشت: امروز همگان باید بدانند که آرامش و امنیت کشورمان را مدیون جانفشانی رزمندگان، شهدا و جانبازان هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین اسحاقی با بیان اینکه شهید “سیدمحمد اسحاقی” همواره حضور فعالی در صحنه‌های نبرد داشت تصریح کرد: نتیجه زحمات این شهید نوشتن کتاب‌هایی مانند “نبرد الامیه” است.

وی با اعلام اینکه هزار ساعت نوار صوتی از شهید “سیدمحمد اسحاقی” وجود دارد که به صورت کتاب منتشر می‌شود عنوان داشت: امروز باید تلاش کنیم تا با زبان‌های مختلف به‌ویژه زبان هنر، زحمات شهدا را پاسخ دهیم.

گزارش و عکس: علی دارا – تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی