گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
اکتبر 15, 2012 کد خبر : 13539 خبر ها

در مراسم روز ملی صادرات در استان گیلان

نمایش فرش نفیس تصویر حرم مطهر پیامبر اعظم ( ص)

نمایش فرش نفیس تصویر حرم مطهر پیامبر اعظم ( ص)

گیلانیان : فرش نفیس منقوش به تصویر حرم مطهر پیامبر گرامی اسلام ( ص) که توسط یکی از هنرمندان استان بافته شده در مراسم روز ملی صادرات در گیلان به نمایش گذاشته می شود .

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ، این فرش دوسویه بوده و در یکی از سمتهای آن تصویر حرم مطهر نبوی و در سمت دیگر آن تصویر خانه خدا نقش بسته است . بر اساس این گزارش در مراسم مذکور که در نیمه اول آبانماه با حضور مسئولان ارشد استانی و مسئولان وزارت صنعت ، معدن و تجارت در استان برگزار خواهد شد ، از هنرمند بافنده این فرش نیز تجلیل بعمل خواهدآمد.

این گزارش می افزاید: آقای محمدی دعوی سرایی بافنده فرش مذکور از هنرمندان گرانقدر گیلانی است که برای اولین بار در دنیا بافت فرشهای پشت و رو را انجام داده است . این هنرمند ناشنوا تاکنون ۹ اثر هنری نفیس به همین شیوه تولید نموده که شامل فرشهای دو سوی جنگ و صلح ، صلح و زندگی، خوب و بد ، پیک صلح ، تمدن و توحش ، عشق و صلح ، دین و انبیاء ، فجر و ایران پاک بوده است . وی با ارائه آثار هنری خود در داخل و خارج کشور توانسته افتخارات بسیاری برای ایران اسلامی کسب نماید که از آن جمله می توان به دریافت چهل لوح تقدیر و تندیس از جشنواره های مختلف ملی و  بین المللی اشاره نمود ،  همچنین‌آقای محمدی بعنوان اولین فرد در دنیا موفق به دریافت مدال ابن سینا از سازمان یونسکو درسال ۲۰۰۲ گردیده است .

در پایان گفتنی است ، نمایش این فرش در مراسم یادشده بدلیل نشان دادن علاقه مردم به اشرف مخلوقات خداوند و جلوه گر نمودن عظمت و ساحت قدسی رسول اکرم (ص) می باشد و پیام اصلی این امر پایبندی و وفاداری مردم مسلمان ایران به آرمانهای والای دین مبین اسلام است که با زبان هنر و فرهنگ به جهانیان اعلام می گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی