گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
ژوئن 13, 2014 کد خبر : 27681 خبر ها

نماینده آستارا خواستار توسعه ظرفیت سالن مسافری پایانه مرزی آستارا شد

نماینده آستارا خواستار توسعه ظرفیت سالن مسافری پایانه مرزی آستارا شد

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه ظرفیت مسافری پایانه مرزی آستارا از ۳۰۰ نفر به سه هزار و ۵۰۰ نفر شد.

ˈصفر نعیمی رزˈ روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به آستارا و در جلسه بررسی مشکلات زیرساختی حوزه راهداری و پایانه مرزی آستارا گفت: سالن مسافری پایانه مرزی آستارا دو دهه قبل و تنها برای پذیرش روزانه ۳۰۰ مسافر ایرانی و خارجی ساخته شده ولی هم اینک با لغو روادید روزانه بالغ بر سه هزار نفر از این سالن استفاده می کنند.

وی با اشاره به محدود بودن فضای فیزیکی سالن و ساختمان اداری پایانه مرزی آستارا افزود: تجمع مسافران در سالن مسافری پایانه مرزی در شرایط آب و هوایی پربارش و گرم سال زیبنده کشورمان نیست و باید سالنهای بزرگ با امکانات لازم برای پذیرش این میزان مسافر ایرانی و خارجی در دروازه مرزی آستارا فراهم و ایجاد شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم از تردد سالانه بالغ بر یک میلیون نفر از مرز آستارا خبر داد و ایجاد زیر ساخت های لازم برای خدمات رسانی به این میزان مسافر داخلی و خارجی را ضروری دانست.

وی بیان کرد: آستارا پیشانی کشور محسوب می شود و باید متناسب با شان نظام مقدس جمهوری اسلامی آباد شود.

وی در ادامه با اشاره به تردد روزانه بالغ بر ۳۰۰ دستگاه کامیون در پایانه بار و توقفگاه کامیونهای صادراتی آستارا ، خواستار احداث تقاطع غیرهمسطح توسط سازمان راهداری کشور در این محل شد و گفت: تردد این تعداد کامیون در دو کیلومتری شهر آستارا و در جاده دوبانده آستارا به تالش مخاطراتی دارد و باید این تقاطع غیرهمسطح در محل ورودی پایانه بار آستارا احداث شود.

وی در ادامه محوطه سازی پایانه بار آستارا و نیز محدوده مربوط به پایانه مرزی در داخل سایت گمرک مرزی آستارا را ضروری دانست و اضافه کرد: با ایجاد بسترهای لازم باید زمینه صادرات آسان از دروازه مرزی آستارا فراهم شود.

نعیمی آستارا را قطب صادرات انبوه میوه و تره بار کشور برشمرد و گفت: نوع محصولات صادرات از مرز آستارا ایجاب می کند که ساختارهای لازم برای سرعت بخشیدن به صادرات از این دروازه مرزی ایجاد و زمینه لازم فراهم شود.

به گزارش ایرنا ، داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه خود به شهرستان مرزی بندر آستارا از پایانه بار و پایانه مرزی شهرستان آستارا بازدید کرد و در جریان این بازدید نسبت به تامین اعتبار برای محوطه سازی پایانه مرزی قول مساعد داد.

پایانه مرزی شهرستان آستارا هم اینک روزانه به ۳۰۰ دستگاه کامیون صادرات و ترانزیت و نیز به سه هزار نفر اتباع ایرانی و آذری تردد کننده در مرز آستارا خدمات قانونی ارائه می کند./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی