گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
آوریل 30, 2012 کد خبر : 8472 خبر ها

غلامعلی جعفرزاده عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان:

نماینده باید وکیل ملت باشد نه وکیل دولت

نماینده باید وکیل ملت باشد نه وکیل دولت

غلامعلی جعفرزاده در جمع مردم شهر رشت گفت: نماینده باید زبان گویای مردم بوده و وکیل ملت باشد نه وکیل الدوله.
گیلانیان : کاندیدای دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از شهرستان رشت بایان اینکه تحمل انتقادات و بهره‌گیری از ایده‌ها سبب اعتلای نظام می‌شود گفت: متاسفانه امروز می بینیم مسئولین ارشد استان در برابر انتقادی که به عملکرد آنان وارد است بجای اصلاح امور ، به مقابله و شکایت و تهدید می پردازند. وقتی کسی خودمحور باشد مسلما تحمل انتقاد را نخواهد داشت و این آفت مدیریت است.
جعفرزاده ادامه داد : اینکه افرادی در مسئولیت های مختلف انتصاب کنیم که حتما با نظرات ما همسو و همراه باشند رفتاری بسیار خطرناک است و انتصاب های قومی و خانوادگی نماینده عالی دولت در استان از نوع همین دیدگاه است. حضرت علی (ع) در توصیه های خود به مالک تاکید کرده‌اند که مبادا از مداحی دیگران نسبت به خود خوشت بیاید” ، این امر نشان می دهد که افراد نباید بر اساس تعریف وتمجید دیگران نسبت به تصمیم گیری و رفتار خود مغرور شوند.
مهندس جعفرزاده عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان  با اشاره به دیدگاه های رهبر معظم انقلاب در خصوص انتقاد از مسئولین گفت ایشان می فرمایند: “در نظام اسلامی ، رسم و سنت انتقاد و نصیحت مشفقانه به مسئولین ، یکی از مواهب الهی و مفاخر اسلامی و مایه رشد و ارتقاء و پیشرفت امور و مصداق بارز فریضه امر به معروف است و باید در جامعه بماند و توسعه و کیفیت یابد .” وی افزود : همه تلاش ما در جهت رضایتمندی مردم از نظام ولایی جمهوری اسلامی است و انتقاد سازنده حلقه اتصال مردم و مسوولین خواهد بود./شاهد شمال

اخبار مرتبط

نظرات

  • انشاء الله ایشان در عمل ، گرفتار خطاهای نمایندگان قبلی نشود و ادعاهای خود را با صداقت در عمل و اجرا ، به اثبات برساند . هر چند که طی سال های گذشته ، چنین نبوده و گیلان به سبب داشتن نمایندگان ضعیف ، بسیار ضرر کرده است .

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی