جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, 20 July , 2018
آذر ۱۵, ۱۳۹۶ کد خبر : 63865 خبر ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

نمایندگان مردم در مجلس اجازه واردات برنج در فصل برداشت را نمی دهند

نمایندگان مردم در مجلس اجازه واردات برنج در فصل برداشت را نمی دهند

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در فصل برداشت به دولت اجازه واردات برنج نداده و نمی‌دهیم گفت: تا الآن همین‌طور بوده مگر اینکه بعضی‌اوقات دولت تخلفی کند یا وزارت جهاد کشاورزی تخلفی کند اما مردم بدانند که نمایندگان آن‌ها در مجلس اجازه نمی‌دهند برنج در فصل برداشت وارد شود.

کاظم دل‌خوش امروز در نشست خبری بابیان اینکه ما در فصل برداشت برنج از واردات همیشه جلوگیری کرده‌ایم اظهار کرد: سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن بر اساس مصرف سرانه در کشور مردم خوراک برنج دارند.

وی با اشاره به اینکه ما دو ‌میلیون تن تولید برنج در کشور داریم افزود: پس به این نتیجه می‌رسیم که نزدیک به یک‌میلیون تن تولید کم است و در خارج از فصل برداشت این مقدار را دولت وارد می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ما در فصل برداشت به دولت اجازه واردات برنج نداده و نمی‌دهیم بیان کرد: تا الآن همین‌طور بوده مگر اینکه بعضی‌اوقات دولت تخلفی کند یا وزارت جهاد کشاورزی تخلفی کند یا اجازه را زودتر از موعد خودش دهد.

دل‌خوش بیان کرد: چند ماه پیش شریعتمداری، معاون رئیس‌جمهور یک بخش‌نامه‌ای را صادر کرد که ما به آن بخش‌نامه اعتراض داشتیم که نباید در فصل برداشت برنج، برنج وارد کنیم و ما این‌ها را پیگیر هستیم ‌و قطعاً بدانید که نمایندگان استان گیلان در ارتباط با حقوق کشاورزان کوتاه نمی‌آیند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در خانه ملت گفت: نمایندگان مردم در مجلس اجازه نمی‌دهند که برنج در فصل برداشت وارد شود و نمایندگان تلاش خودشان را می‌کنند تا بتوانند از این طرح جلوگیری کنند.

وی افزود: بیمه کشاورزی را ما مدام پیگیر هستیم و جلسات مختلف با بانک‌ کشاورزی با مسئولین بیمه کشاورزی کشور داشتیم و همچنین در استان جلساتی را داشتیم و تمام تلاش این است که در فصل برداشت به‌هیچ‌عنوان برنجی وارد نشود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش