گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
ژانویه 14, 2016 کد خبر : 45021 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان:

نمی‌توان تمام قلم‌ها را شکست و فکرها را خاموش کرد بلکه باید به شبهات پاسخ داد

نمی‌توان تمام قلم‌ها را شکست و فکرها را خاموش کرد بلکه باید به شبهات پاسخ داد

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: رفتار مسئولان در تغییر فرمانداران گیلان بسیار «تجمد» است و با سعه‌صدر اسلامی سازگاری ندارد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امشب در دیدار با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: آقای جنتی فردی دینی محسوب می‌شود و پرورش یافته بیت علماست.

وی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سهمی در انقلاب دارد و انتظار و توقع تمام افراد از آقای جنتی بیشتر است.

امام جمعه رشت در ادامه به اعتقاد دینی مردم اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری فرمود؛ هر کسی به نظام، امام (ره) و انتخابات کمک کند به رسول الله (ص) خدمت کرده است و ما به این امر اعتقاد داریم.

آیت الله قربانی با بیان اینکه برخی یک‌طرفه به موضوع‌ها نگاه می‌کنند، تصریح کرد: نباید قضاوت‌ها یک‌طرفه باشد و از یک‌طرفه‌نگری توسط برخی متأسف هستیم.

وی جذب حداکثری را از رهنمودهای مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: نظام با روش جذب حداکثری پابرجا می‌ماند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به استفاده امام علی (ع) از «شریح قاضی» در حکومت اشاره کرد و گفت: نکته ظریف در به‌کارگیری «شریح قاضی» این بود که احکام صادر شده توسط این فرد پس از رؤیت امام علی (ع) قابلیت اجرایی داشت.

آیت الله قربانی با انتقاد از تغییر فرمانداران در گیلان، اظهار کرد: برخی اعلام کردند به دلیل اینکه فرمانداران مذکور در دوره احمدی‌نژاد تصدی داشتند دیگر نمی‌توانیم آنها را نگه‌داریم و این رفتار نادرستی است.

وی بر سعه‌صدر مسئولان تاکید کرد و یادآور شد: رفتار مسئولان در تغییر فرمانداران بسیار «تجمد» است و با سعه‌صدر اسلامی سازگاری ندارد

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه چه افرادی در مورد تغییر فرمانداران گیلان تصمیم می‌گیرند، بیان کرد: مسئولان باید طبق معیار دینی عمل کنند.

آیت الله قربانی وظیفه علما را هدایتگری جامعه دانست و خاطرنشان کرد: از عملی که مخالف نظام باشد باید جلوگیری کنیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر بهره‌مندی جامعه از شخصیت‌های مختلف تاکید کرد و افزود: نمی‌توان تمام قلم‌ها را شکست و فکرها را خاموش کرد بلکه باید به شبهات پاسخ داده شود.

وی خواستار حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افراد پاسخگو به شبهات در جامعه شد و بیان کرد: آیت‌الله سبحانی از مراجع تقلید در پاسخ به شبهات بی‌نظیر است.

آیت الله قربانی هویت جامعه را برپایه اعتقادی خواند و تصریح کرد: مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنگر علم و مبارزه با جهل تلاش می‌کنند.

امام جمعه رشت به هماهنگی خوب مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اشاره کرد و گفت: مشکلی با مسئولان فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نداریم.

وی با اشاره به فعالیت حوزه علمیه امیرالمؤمنین علی (ع) در رشت، خاطرنشان کرد: ظرفیت حوزه علمیه مذکور دو هزار نفر است اما به دلیل آموزش مرحله به مرحله تعداد ۱۵۰ نفر در حوزه امیرالمؤمنین (ع) تحصیل می‌کنند و به مرور به طلبه‌های این حوزه اضافه می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه با مراجع عظام تقلید مرتبط هستیم، گفت: با مراجعی که در قم دیدار کرده ایم، از رویکردهای ما اظهار رضایت کرده اند.

وی گفت : با همه مراجع مرتبط هستیم و طی دیدارهایی که با برخی مراجع عظام تقلید در قم داشته ایم، از رویکردهای ما از جمله تحریم نمایشگاه فرانکفورت بخاظر حضور سلمان رشدی و توقف اکران فیلم رستاخیز بخاطر نمایش چهره حضرت ابوالفضل (ع) اظهار رضایت کرده اند.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون انقلاب اسلامی هستیم، ادامه داد: اعتقاد دولت یازدهم و آنچه سیاست دولت است، اعتدال است و این موضوع، ربطی به جناح ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز تأسف از اینکه دافعه بیشتر از جاذبه است، گفت: ما معیارهایی داریم و آن، تدین است و اینکه اعتقاد به نظام اسلامی و ولایت فقیه محرز شود و افراد تجربه کافی داشته باشند.
جنتی افزود: نمی توان انتظار داشت که همه، یک جور فکر کنند و اگر معیارهای پیش گفته وجود داشته باشد، باید بپذیریم.

وی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیأتی برای خرید کتاب دارد و از برخی کتاب ها نیز حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته قاچاق کتاب کم بود، گفت: اما امروز با وضعیت فضای مجازی و همچنین انتشار زیر زمینی، این مسئله افزایش یافته و از جمله مواردی است که با آن درگیر هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: ۳۰۰ تا ۴۰۰ مرکز تحقیقاتی داریم که به خوبی در حال فعالیت هستند و همچنین هیأت نظارت بر کتاب که اعضای آن ۲۱ نفر، افراد برجسته و از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و بر چاپ کتاب ها نظارت می کنند.

جنتی در ادامه سخنان خود، داعش را یک فکر انحرافی خواند و افزود: داعش تنها یک گروه تروریستی نیست، بلکه یک فکر و فرهنگ است و باید با روشنگری و نوشتن کتاب با آنها مقابله کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد