گیلانیان
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ Tuesday, 9 August , 2022
ژوئن 26, 2013 کد خبر : 19806 دسته‌بندی نشده

اداره کشور نیازمند همت فرزندان خود است

نمی توان برای اداره کشور مدیر از خارج وارد کرد ؟!‏

اختصاصی گیلانیان : حتما همه جناح ها و گروه ها قبول دارند که اداره امور کشور بر مدار همت فرزندانش می چرخد و برای اداره کشور نمی توان از خارج مدیر وارد کرد ، بنابراین راهی وجود ندارد جز اینکه از وجود همین مدیران برای رتق و فتق امور کشور و ساماندهی وضعیت معیشتی و اشتغال استفاده نمود قدام نمود .

متتأسفانه بعد از جریان انتخابات و در آستانه روی کار آمدن رییس جمهور منتخب بد اخلاقی هائی از سوی برخی جناح ها و گروه ها در خصوص مدیران آغاز شد که چرا فلان مدیران تغییر موضع داده و از اصول خود روی گردان شده است .

این جبهه گیری ها در شرایطی صورت می گیرد که کشور برای گذار از وضعیت موجود نیاز به مدیران مجرب و کار آزموده و یا حد اقل با سابقه دارد و مثل گذشته افراد صفر کیلو متر و نا آشنا با اصول مدیریت عهده دار مدیریت نشود تا گردش روزگار به گونه ای شود که نباید بشود .

یکی از این جبهه گیری ها برخورد ناصواب بعضی ها در مورد اقدام فرماندار جوان شفت مبنی بر حضور وی در جلسه اعضای ستاد های روحانی است .

این فرماندار جوان که علیرغم تلاش بعضی ها به عنوان نیروی ارزشی به استانداری گیلان تزریق شده بود تا خلأ نیروهای ارزشی را پر نماید پس از طی چند مرحله مدیرتی بنا به توصیه و پیگیری های بعضی ها (!) در کوتاه ترین زمان ممکن (قراردادی) بلافاصله (پیمانی) سپس با صعود به پست حکومتی (استخدام) شد به آن درجه از پختگی رسید تا با جرأت و جسارت لازم بر اساس اصول دموکراسی حرکت نماید .

دموکراسی حکم می کند با تغییر مدیریت ارشد مدیریت های زیر مجموعه با پذیرش مدیریت جدید زمینه را برای فعالیت وی فراهم نمایند که این عمل می تواند ضمن ایجاد فضای تفاهم و دوستی در میان مدیران و اقشار مختلف باعث ترویج تفاهم و دوستی در به خدمت گیری تجارب دیگران با گرایش های سلیقه ای و جناحی مختلف باشد که این عمل به معنی بقاء و فنای  گروه و جناح نیست بلکه برای حفظ منافع عمومی روش مطلوب و پسندیده ای است کما اینکه در سطح کاندیداهای ریاست جمهوری و وزرای فعلی نیز این اقدام صورت گرفت .

این بداخلاقی ها در شرایطی صورت می گیرد که رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضائیه در خصوص انتخابات فرمود : دیدار نامزدهای دیگر با رئیس جمهور منتخب و تبریک و ابراز خرسندی از انتخاب وی، موجب شیرینی کام مردم شد و جای تشکر دارد .

آنانی که تصور می کنند اقدام فرماندار جوان برغم قلت تجربه مغایر مشی همفکران و زیر پا گذاشتن اصول آنان است ، نهایت انحصار طلبی است که همین انحصار طلبی سبب شد مردم برغم تمایلات قلبی قدرت را از کف شان خارج  و به دیگری بسپارند که مقاله زیر گواه انحصار مورد ادعا است :

با حضور شفیعی در همایش فعالان ستاد روحانی؛

آیا فرماندار شفت در انتخابات اخیر از روحانی حمایت کرده ‏بود؟!‏

گیلانیان به گزارش گیلان آنلاین: همایش تقدیر از فعالان ستاد حسن روحانی در گیلان روز گذشته در تالار گلستان و با حضور دکتر نوبخت نماینده اسبق رشت در چهار دوره مجلس و از نزدیکان رییس جمهور منتخب برگزار شد. در این همایش ربانی از چهره های اصلاح طلب و رییس ستاد میرحسین موسوی در سال ۸۸، عبدالغفار شجاع رییس ستاد روحانی در گیلان، احمد رمضان پور نماینده اسبق و اصلاح طلب رشت در مجلس و رییس ستاد عارف در گیلان و تعدادی دیگر از چهره های سیاسی سخنرانی کردند. اما حضور جواد شفیعی فرماندار اصولگرای شفت در این همایش که مربوط به فعالان ستاد روحانی بود، توجه همگان را به خود جلب کرد و حتی در طی برگزاری همایش تعدادی از حضار به حضور وی اعتراض نمودند.

جواد شفیعی که در اوایل دوره استانداری مهدی سعادتی و با حمایت ویژه وی به عنوان فرماندار شهرستان شفت منصوب شد در حرکتی غیر معمول و خارج از عرف در همایش مذکور شرکت و چهره های سیاسی جناح مقابل را همراهی کرد. حال این سئوال در ذهن بسیاری از فعالان اصولگرا به وجود آمده که اساساً شفیعی در انتخابات اخیر به کاندیداهای اصولگرا یا به نامزد جریان هاشمی و اصلاح طلبان رای داده است؟! و از سویی حتی این سئوال نیز مطرح می شود که آیا وی در انتخابات اخیر از روحانی به طور ویژه حمایت نموده بود؟!

عکس زیر از گیلان آنلاین

شفیعی 1

اخبار مرتبط

نظرات

 • جواد شفیعی یک سال قبل از فرمانداری در گزینش استانداری استخدام رسمی شده بود . ظاهرا نویسنده از این موضوع بی خبرند . البته ایشان قبل از وزود به استانداری در شورای نگهبان استخدام پیمانی بوده اند .

 • چند تا مدیرمسئول دارین شما

  **************************************
  پاسخ گیلانیان
  پاسخ سوال را می توانید در مقالات قبلی اینجانب پیدا کنید !!؟؟

 • سلام
  اقدام شما علیرغم داشتن اختلافات سیاسی با جواد شفیعی بسیار جالب توجه است . اقدام شما در این مورد می تواند این نکته را به سایر روزنامه نگاران گوشزد کند که روزنامه نگاری یک شغل نیست و یک تعهد است و روزنامه نگاران علیرغم داشتن نظرات متفاوت سیاسی می توانند از حق . نزد هرکسی که باشد دفاع کنند . متاسفانه برخی از دوستان اصولگرا بگونه ای برخورد می کنند که حق فقط نزد انهاست و همه بر مدار باطلند و این درست نیست . امیدوارم اقدام اخلاق مدارانه شما سرلوحه برخی از روزنامه نگاران عمارپندار خود حق بین بشود

 • واقعاآفرین برسایت گیلانیان ایشان ازابتدا هم باکارهای پوپولیستی فرماندارشد

 • برادر لطفی اینقدر به خاطر دنیای دیگران آخرت خودتو خراب نکن

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد