گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 17, 2016 کد خبر : 46985 خبر ها

استاندار گیلان :

نهضت ساخت مدرسه در گیلان روند رو به رشدی را طی می کند

نهضت ساخت مدرسه در گیلان روند رو به رشدی را طی می کند

گیلانیان : دکتر محمد علی نجفی عصر امروز در آخرین نشست شورای آموزش و پرورش در سال ۹۴ گفت : ۱۷۶ واحد آموزشی با ۸۸۶ کلاس درس با هزینه ۸۳ میلیارد تومان در ۲ سال گذشته در گیلان ساخته شده است .

وی گفت : ساخت این تعداد مدرسه موجب ارتقاء وضعیت زیرساخت های آموزشی در گیلان شده است که در ابتدای دولت تدبیر و امید وضعیت مناسبی نداشته ایم .

وی افزود : ساخت این واحدهای آموزشی با حذب اعتبارات مصوب استانی و ملی توسط اداره کل نوسازی مدارس و کمک خیرین ساخته شده است.

دکتر نجفی ادامه داد: کسب این رتبه نشان دهنده حجم انبوه کارهایی است که در بخش نوسازی مدارس استان و نهضتی که به راه افتاده است را نشان می دهد .

وی اظهار داشت : بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط وزارت آموزش و پرورش گیلان دومین استان در تحقق اجرای پروژه های نوسازی مدارس است .

استاندار گیلان خاطر نشان کرد : ۷۰ مدرسه دیگر نیز با ۴۶۰ کلاس درس در سال ۹۵ ساخته خواهد شد .

وی با بیان اینکه در بخش پروژه های مشارکتی و خیرین گیلان در سال ۹۴ به رتبه دوم کشور دست یافت افزود : در بخش کیفیت و نظارت بر ساخت این واحدها نیز گیلان توانسته مقام دوم را بدست آورد .

وی به تحولی که در گیلان در بخش استاندارد سازی سیستم های گرمایشی پدیدآمد اشاره کرد و گفت : در سالهای ۹۳ و  ۹۴    ۲۸۴۷    کلاس درس استاندارد سازی گرمایشی صورت گرفت و انشاء ا… با تلاش خوب اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس گیلان تا سال آینده باید کلیه بخاریهای نفتی از مدارس حذف شود .

وی آمار بی سوادی استان را برازنده گیلان ندانست و افزود : باید در جهت حل این مشکل عزم جدی داشته باشیم و امیدوارم با تلاش بیشتر در پایان سال آتی آمار قابل قبولی را در این بخش ارائه دهیم .

نماینده عالی دولت در گیلان برگزاری اردو های راهیان نور  را از جمله اقدامات خوب صورت گرفته در آموزش و پرورش دانست و افزود : برگزاری این اردوها موجب می گردد تا دانش آموزان عزیز با آرمان ها و اهداف نظام در دفاع مقدس و رشادتهای رزمندگان بیشتر آشنا شوند .

وی تاکید کرد : باید دقت شود تا در برگزاری این اردوها کوچکترین حادثه ای رخ ندهد و در صورت بروز باید پشتیبانی های لازم صورت گیرد .

وی با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش های مختلف استان اظهار داشت : خدا را شاکریم که با تدبیر صورت گرفته در پایان سال ۹۴ در بخش های مختلف شاهد رشد قابل قبولی هستیم و این میسر نبود مگر با تلاش و حضور همه دست اندرکاران بخش های مختلف اجرایی و همدلی، اتحاد ، صفا و یکرنگی که در استان وجود دارد .

دکتر نجفی با اشاره به بهره گیری استان از همدلی و همزبانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اظهار داشت : تحقق این مهم باعث می شود تا در کنار همه اندیشه های متفاوت در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات مردم راسخ باشیم .

نماینده عالی دولت در گیلان آمارهای ارائه شده در استان را مورد تایید مرکز آمار ایران دانست و افزود : در صورتی می توانیم آماری ارائه دهیم که مورد تایید بخش های ناظر باشد و آمارهایی ارائه شده در استان نیز از سوی مرکز آمار ایران است .

وی به سفر ۳ روزه خود به ارمنستان نیز اسشاره کرد و افزود : امروز کشور ارمنستان فرصت مناسبی برای صادرات به شمار می رود و هدف از این سفر بهره گیری از این فرصت بود که خوشبختانه به خوبی انجام پذیرفت .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد