گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
آگوست 30, 2013 کد خبر : 21211 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

نور انقلاب دنیا‌گیر‌تر می‌شود

نور انقلاب دنیا‌گیر‌تر می‌شود

گیلانیان : آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر درباره جایگاه و وظیفه دولت در نظام الهی اظهار کرد: علی (ع) در نامه خود به مالک اشتر والی مصر خود را بنده خدا نامید.

وی ادامه داد: دنیای امروز برای اینکه مردم از دین علیه قدرت‌های استبدادی آنها بهره نگیرد سعی می‌کند در تبلیغات خود این مسئله را در افکار مردم جای دهند که دین کاری به دنیای مردم و سیاست اداره مملکت‌ها ندارد.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه زمانی که جمهوری اسلامی برنامه خود را براساس ولایت فقیه و قانون اساسی از شریعت اعلام می‌کند افزود: این مسئله تمام دنیای استکبار خود را به وحشت می‌اندازد و درصدد نابودی جمهوری اسلامی بر می‌آیند تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران ۳۴ سال به این مبارزه ادامه می‌دهد و هر روز نور انقلاب دنیا‌گیرتر می‌شود. که امیدواریم روزی این پرچم نظام اسلامی به دست صاحب‌الزمان (عج) برسد و دنیا گلستان شود.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه علیه (ع) در فرازنامه خود به مالک اشتر به چهار وظیفه بزرگ دولت اسلامی تاکید می‌کند گفت: علی (ع) در نامه خود فرمود مالیات‌های اراضی و کشاورزی نباید از آنها گرفته شود و در آن زمان یکی از راه‌های تأمین نیازمندیهای کشور گرفتن مالیات بود.

امام جمعه رشت به بودجه کشور اشاره کرد و گفت: در کشوری که بودجه مشخصی ندارد نمی‌تواند مانور دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های فراوانی در استان وجود دارد که می‌توان از آنها بهره گرفت خاطر نشان کرد: دولت باید درآمد و شغل مردم را تأمین کند.

وی گیلان را دارای ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف کشاورزی دانست و یادآور شد: بر اثر بی‌توجهی به کشاورزی این استان آسیب وارد شده است./منبع : فارس

قربانی افزایش شهرنشینی را یکی از مشکلات گیلان دانست و متذکر شد: در گذشته ۷۰ درصد مردم در روستاها و ۳۰ درصد در شهر ساکن بودند اما اکنون این آمار برعکس شده است.

وی در ادامه وضعیت بدحجابی را در استان را مورد انتقاد قرار داد و خواستار رسیدگی به این مسئله شد.

امام جمعه رشت با اشاره به تحولات منطقه و سوریه تصریح کرد: اگر آمریکا اقدام به حمله علیه سوریه کند تل‌آویو نابود می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی