گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
می 10, 2016 کد خبر : 48588 خبر ها

نوسازی یک‌ میلیون و ۸۰۰ هزار خانه روستایی در کشور

نوسازی یک‌ میلیون و ۸۰۰ هزار خانه روستایی در کشور

گیلانیان : علیرضا تابش ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح هادی روستای «ویزنه» این شهرستان، اظهار کرد: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد و دولت پرداخت یارانه این تسهیلات را به عهده گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در کشور در نظر گرفته شده است، افزود: تاکنون ۸۰۰ میلیارد تومان را تأمین کردیم و به بانک‌ها پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در زلزله‌های اخیر از برکت مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی در کشور بهره‌مند شدیم، خاطرنشان کرد: روند مقاوم‌سازی در روستاها ادامه دارد.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی همراهی خوبی در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی دارد و در ساخت مسکن محرومان و افراد کم درآمد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اقدام‌های خوبی در کشور شده است.

تابش از وجود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور نوسازی و مقاوم سازی شده است.

وی از صدور ۱۱۵ هزار سند روستایی تاکنون در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: این امر در ارزش افزوده قیمت ملک تاثیر گذاشته ضمن اینکه از تضییع حقوق افراد جلوگیری می‌شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون سه میلیون جلد سند مسکن روستایی تاکنون در کشور صادر شده است، یادآور شد: ۲۰ میلیون نفر جمعیت در روستاهای کشور زندگی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد