گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 20, 2013 کد خبر : 19619 دسته‌بندی نشده

نگاهی اجمالی بر خلق حماسه امید

نگاهی اجمالی بر خلق حماسه امید

اختصاصی گیلانیان : پازل انتخاباتی ۲۴ خرداد ۹۲ آنچنان حماسه ای به دنبال داشت که جهانیان همچنان به فرآیند انتخابات ایرانیان غبطه می خورند . پیام اکثریت مردم در این انتخابات ، حکایت از آن دارد که جامعه نیاز به اعتدال دارد و بازی قدرت در ایران با هدایت میانه روها در جهت پیگیری خواست ملت به سر منزل مقصود خواهد رسید . افکار عمومی که در بطن این بازی قرار داشت با حضوری آگاهانه با فرض هر نوع تصمیم از سوی دیگر بازی گران قدرت ، با شایستگی در صحنه حضور یافتند تا گفتمان جدیدی را از مسیری شفاف در شکل دهی به انتظارات خود به وجود آورند . بنابراین میانه روی ، اعتدال گرایی و دوری از افراط گری مطالبه اکثریت ایرانیان است .

همانطور که می دانیم در روابط بین الملل منتخبانی که با آراء بالای ملت خویش انتخاب می شوند از اقتدار قابل توجهی برخوردارند و در معادلات و مذاکرات بین الملل نقش بسزایی ایفا می کنند و اینجاست که با پیروزی ” شیخ دیپلمات ” در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران ، در انتظار آنیم تا باتغییر رویکرد در سیاست داخلی و خارجی بر مبنای « شعار دولت تدبیر و امید» شاهد دوری از فضای بسته و فشار آور ۸ ساله اخیر باشیم و راه حل منطقی برای ادامه نیافتن سلسله قطعنامه های تحریم علیه کشور بیابیم  !

بازگشت فضای مدیریت کشور بر ریل استاندارد که دارای مقبولیت عمومی و بهبود وضع معیشت مردم باشد از دیگر موضوعاتی است که نظاره گر تحقق آنیم ، چراکه رسیدن به فضای مناسب مدیریتی و حل و فصل بحران های داخلی و خارجی در کنار تدبیر و مدارا حول محور منافع ملی عزت بیش از پیش ایرانیان را به همراه خواهد داشت . اقبال مردم به یک حقوق دان می تواند روحیه قانون گرایی و قانونمداری را به کشور بازگرداند و کلید واژگان احساس امنیت و اعتماد متقابل را در جامعه توسعه دهد .

به هر تقدیر سرانجام کلید پاستور با پیوند سیاست ورزی حرفه ای و نگاه واقع بینانه مردم در دستان “شیخ امید” قرار گرفت و امیدواریم که پس از سال ها تلاطم سیاسی آمیخته با تنش در جهت نهادینه کردن آشتی ملی و احترام فراوان به رأی مردم در مسیر حق گام برداریم . زیرا انتخابات  یازدهمین دوره ریاست جمهوری آینه تمام نمای نظرات مردمی بود که با خلق حماسه سیاسی نشان دادند ، همچنان بهترین ساز و کار برای تغییر در کشور پیروی از اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی است که فرمود : « میزای رأی ملت است »  .

اخبار مرتبط

نظرات

  • بسیار عالی جناب حاجتی.همانند گذشته لبخند رضایت می زنیم و حرف دل می خوانیم..امید آنکه کلید دار این حریم بی کران از عهده این امر خطیر براید.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی