گیلانیان
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ Monday, 26 September , 2022
آوریل 30, 2014 کد خبر : 26782 خبر ها

نیروگاه برق‌آبی سد شهربیجار احداث می شود

نیروگاه برق‌آبی سد شهربیجار احداث می شود

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در جریان بازدید از سد شهربیجار از انتخاب پیمانکار برای احداث نیروگاه برق‌آبی در سد شهر بیجار خبر داد.

سیف‌الله آقابیگی با اشاره به وجود چهار میلیارد متر مکعب روان‌آب در گیلان اظهار کرد : از این مقدار  ۲٫۲ میلیارد متر مکعب روان‌آب در حوزه قزل‌اوزن جریان دارد .

وی با اساره بر استفاده بهینه از روان‌آب‌ها و سیاست دولت در استفاده از انرژی‌های پاک در کشور گفت : ۳۷ ساختار برای نصب نیروگاه‌های برقابی در گیلان وجود دارد که پیمانکار برای احداث نیروگاه برقابی در سد شهربیجار انتخاب شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت : نیروگاه‌های برقابی منبع تولید انرژی پاک، ارزان و سازگار با محیط زیست است که با داشتن ۵۵ رودخانه از استان‌های پر آب کشور است.

وی در خصوص توان نیروگاه سه مگاواتی سد تاریک گفت: این نیروگاه قادر است برق مورد نیاز یک‌هزار خانوار را از انرژی پاک تامین نماید .

آقابیگی افزود : امکان احداث نیروگاه سه مگاواتی در سد تنظیمی تاریک نیز وجود دارد که با احداث نیروگاه دوم تولید برق نیروگاه برقابی سد تنظیمی تاریک به شش مگاوات افزایش می‌یابد .

وی ادامه داد : آبدهی کشاورزی سد سفیدرود برای شش ماه در سال است ولی رودخانه‌های جانبی می‌توانند آب مورد نیاز سد تاریک را برای تمام سال تامین کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی