گیلانیان
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ Saturday, 24 October , 2020
آگوست 15, 2018 کد خبر : 68420 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

نماینده مردم آستارا در مجلس :

نیروگاه تولید برق در آستارا احداث می‌شود

نیروگاه تولید برق در آستارا احداث می‌شود

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس گفت‌:‌ کار احداث نیروگاه تولید برق با مشارکت بخش خصوصی در آستارا به‌زودی آغاز می‌شود.

ولی داداشی اظهار داشت:‌‌ کار احداث نیروگاه تولید برق با ظرفیت تولید ۱۵ تا ۲۵ مگاوات و با مشارکت بخش خصوصی به‌زودی در آستارا آغاز می‌شود و با راه‌اندازی آن مشکلات شهرستان در این حوزه تاحدود زیادی رفع می‌شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس عنوان کرد:‌ در گذشته یک ایستگاه پست برق در داخل شهر آستارا وجود داشت اما به دلایلی به خارج از شهر منتقل شد به همین خاطر در زمان اوج مصرف برق در بسیاری از نقاط ‌شهر آستارا مشکلاتی در این زمینه برای شهروندان و اهالی ایجاد می‌شود.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ابراز داشت:‌ در حال حاضر به علت مشکلات متعدد شهروندان و مراجعات بسیار زیاد آن‌ها به علت کمبود برق رایزنی‌های لازم جهت برطرف شدن سریع این مشکل آغاز شده که امیدواریم نتیجه آن به استقرار سریع‌تر ایستگاه پست برق در شهر آستارا بیانجامد.

داداشی با بیان این نکته که میزان تولید و مصرف برق در آستارا به ویژه در ساعات اوج مصرف با هم متفاوت است عنوان کرد:‌ میزان مصرف برق آستارا در زمان‌های اوج مصرف به حدود ۶۰ مگاوات می‌رسد در حالی‌ که ظرفیت فعلی تولید برق در این شهرستان جوابگوی این نیاز نیست.

وی در مورد تأمین بودجه و اعتبارات لازم جهت استقرار پست جدید برق شهر آستارا نیز عنوان کرد:‌ پس از رایزنی‌های بسیار توانستیم برای ایجاد مجدد پست ثابت برق در داخل شهر آستارا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار را مصوب کنیم که پیگیری‌ها جهت تخصیص و جذب آن همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم آستارا در مجلس یکی دیگر از برنامه‌های عمرانی این شهرستان را‌ آسفالت راه‌های روستایی اعلام کرد و گفت:‌ در سال گذشته حدود ۵ هزار تن سهمیه قیر برای آسفالت راه‌های شهرستان آستار در نظر گرفته شد که بلافاصله پس از تحویل آن عملیات آسفالت راه‌ها آغاز می‌‌شود.

داداشی با اعلام اینکه از سهیه قیر در نظر گرفته شده هزار و ۵۰ تن آن آماده تحویل است افزود:‌ تقریباً نصف راه‌های روستایی شهرستان آستارا در برنامه و اولویت نخست اجرای عملیات آسفالت هستند و آسفالت مابقی نیز به تناوب و پس از اجرای این مرحله در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه طرح موسوم به نهضت آسفالت در شهرستان آستارا را مورد تأکید ویژه قرار داد و خاطرنشان کرد:‌ بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی و کمک به مناطق محروم یکی از مهم‌ترین محورهای برنامه‌ریزی در شهرستان آستارا است که باید برای تحقق هرچه بیشتر آن تلاش شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟