گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
می 8, 2014 کد خبر : 26926 دسته‌بندی نشده

سردار تنگسیری :

نیروی دریایی سپاه خلیج فارس و تنگه هرمز را در تسلط کامل دارد

نیروی دریایی سپاه خلیج فارس و تنگه هرمز را در تسلط کامل دارد

گیلانیان : جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز تسلط کامل دارد.

سردار علیرضا تنگسیری با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز تسلط کامل دارد، اظهار کرد: در تنگه هرمز کنترل‌باند را انجام می‌دهیم.

وی به حضور بیگانگان در منطقه خلیج فارس اشاره کرد و افزود: بیگانگان در آب‌های داخلی و حتی در آب‌های تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران نیستند.

*حضور نیروهای بیگانه در حاشیه جنوبی خلیج فارس/پاسخگویی هر ناو شناور در خلیج فارس به نیروی دریایی سپاه

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه آب‌های سرزمینی ایران را ۱۲ مایل عنوان کرد و گفت: فراتر از آن ۱۲ مایل آب‌های تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران است و نیروهای بیگانه حتی در آب‌های تحت نظارت نیستند.

وی ادامه داد: بیگانگان در آب‌های کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس حضور دارند و این موضوع نشان‌دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است.

تنگسیری افزود: اکنون هر ناو و شناوری که وارد خلیج فارس می‌شود از او سئوال می‌کنیم و پاسخ می‌دهد.

وی حضور نیروی دریایی سپاه در یک‌هزار و ۲۷۵ کیلومتر خلیج فارس و تنگه هرمز با توجه به تنوع و تعداد بسیار شناورها را با صلابت خواند.

*نمایش اقتدار نیروهای مسلح ایران در منطقه/شناورهای شبیه‌ساز نیروی دریایی سپاه ساخته شد/تنوع ساخت و تغییر در سلاح‌ها و بردهای نیروی دریایی سپاه تا پایان سال جاری

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی دریایی ارتش و سپاه اقتدار بسیار خوبی را در منطقه به نمایش گذاشتند.

وی به نمایش گذاشتن بخشی از دستاوردهای نیروی دریایی سپاه در رزمایش‌ها اشاره کرد و یادآور شد: بخشی از دستاوردها رسانه‌ای شده است.

تنگسیری با بیان اینکه هر سال تغییراتی در تجهیزات نیروی دریایی سپاه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: پایان امسال یکسری تنوع و تغییر در بردها و سلاح‌ها را شاهد خواهیم بود.

وی از ساخت شناورهای شبیه‌ساز در نیروی دریایی سپاه خبر داد و متذکر شد: این شناورها تاکنون در کشور و حتی کشورهای جنوب و غرب آسیا وجود نداشته است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه این شناورها را با قابلیت و حالت ویژه خواند و تصریح کرد: نیروی آموزشی از این شبیه‌سازها استفاده می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این شناورها هفته گذشته افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: هر روز شاهد تنوع و امکانات بیشتری در نیروی دریایی سپاه هستیم.

تنگسیری با بیان اینکه با کشورهای همسایه خلیج فارس مشکلی نداریم، گفت: بیگانگان نمی‌توانند در منطقه امنیت را برای ما به ارمغان آورند.

امضای تفاهمنامه نیروی دریایی سپاه با نیروی دریایی عراق/برپایی نمایشگاه تسلیحات نظامی ایران در قطر

وی به سفر فرمانده نیروی دریایی سپاه به عراق اشاره کرد و افزود: در این سفر قرارداد همکاری آموزشی با نیروی دریایی عراق امضا شده است.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه از برپایی نمایشگاه تجهیزات و تسلیحات نظامی هر دو سال یک‌بار در قطر خبر داد و یادآور شد: سال‌های آینده در قطر نمایشگاه دستاوردهای نظامی جمهوری اسلامی ایران برای فروش این تسلیحات برپا می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی