گیلانیان
جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022
می 18, 2013 کد خبر : 18899 خبر ها

رئیس کل دادگستری گیلان:‏

هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی در انتخابات وظیفه اصحاب رسانه است

هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی در انتخابات وظیفه اصحاب رسانه است

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: مطبوعات و قلم‌ به دستان در انتخابات نقش تعیین‌کننده و حساس دارند و در واقع هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی وظیفه اصحاب رسانه است.

محمد جواد حشمتی، رئیس کل دادگستری استان گیلان پیش از ظهر امروز، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در جلسه پرسش و پاسخ اصحاب رسانه برای تحقق حماسه سیاسی که در سالن اجتماعات  دادگستری کل گیلان برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات و منزلت آن برای جامعه، ملت، کشور، دولت و همه ارکان نظام از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه‌های برگزاری یک انتخابات شکوهمند را فراهم کنیم، افزود: ما هرچقدر که بتوانیم زمینه‌ها و بسترهای خوبی برای انتخابات فراهم کنیم و موانع و مشکلات را مرتفع سازیم، حتما به آن هدفی که مقام معظم رهبری با تعیین نام سال برای ما ترسیم کرده‌اند، می‌رسیم.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم در انتخابات گفت: وظیفه شرعی، اخلاقی، دینی و قانونی ماست تا زمینه‌های لازم را با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی برای تحقق حماسه سیاسی مردم در پای صندوق‌های رای مهیا کنیم.

حشمتی، ملت ایران و خصوصا مردم استان گیلان را مردمی بابصیرت و آگاه به مسائل دانست و ادامه داد: ملت ما آمادگی خلق حماسه سیاسی را دارند و زمینه‌های قانونی برگزاری انتخابات نیز فراهم است، فقط مدیریت درست را می‌طلبد تا این حماسه سیاسی با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود و امید دشمنان را که چشم به این انتخابات دوخته‌اند به یاس تبدیل کنیم.

رئیس کل دادگستری گیلان به نقش پررنگ اصحاب رسانه در تحقق حماسه سیاسی اشاره کرد و گفت: مطبوعات و قلم‌ به دستان در این شرایط ویژه، نقش تعیین‌کننده و حساس دارند و در واقع هدایت و جهت‌دهی افکار عمومی وظیفه اصحاب رسانه است، این انتظار و توقع از رسانه‌ها می‌رود که در عرصه رسانه‌ای در هدایت‌گری و روشنگری اذهان، برداشت‌ها و جهت‌دهی‌ها حضوری فعال داشته باشند.

وی اضافه کرد: مدیران اجرایی در دستگاه‌های مربوطه نیز باید تلاش خود را در این زمینه به انجام برسانند و ما به حول قوه الهی شاهد و ناظر تحقق حماسه‌ای دیگر از نوع سیاسی توسط ملت بزرگ ایران باشیم.

حشمتی قانون را مبنای کار و فصل‌الخطاب خواند و گفت: قانون خط‌کشی است که باید براساس آن حرکت کنیم و هرجا تخطی از قانون صورت بگیرد، ضررش دامن‌گیر جامعه خواهد بود، در امر اجرای قانون تعارف و ملاحظه وجود ندارد تنها با اجرایی‌شدن قانون در جامعه است که عدالت موردنظر تحقق می‌یابد و هرکس به حق خودش می‌رسد.

وی با بیان اینکه در چارچوب قانون همه گروه‌ها، احزاب و جریان‌های سیاسی می‌توانند حضوری فعال در عرصه انتخابات داشته باشند، گفت: هنوز تایید صلاحیت‌ها مشخص نشده است، بنابراین باید خیلی مراقب باشیم تا حرکت‌های غیرقابل تحمل و خلاف قانون بروز پیدا نکند و باعث جریحه‌دار شدن افکار عمومی گردد.

رئیس کل دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه باید تلاش کنند تا از نارواها و تبعیض‌ها در مورد کاندیدای خاصی جلوگیری شود و وظیفه ما و دیگر دستگاه‌های اجرایی است که برای آنهایی که تایید صلاحیت شده‌اند، زمینه‌های حقوقی و اجرایی یکسانی را فراهم آوریم تا از فضا به درستی استفاده شود.

حشمتی به وظایف ستاد جلوگیری از وقوع جرم در انتخابات اشاره و تاکید کرد: مسئولیت ستاد، جلوگیری از هرگونه تنش، درگیری و جرم در عرصه انتخابات است و با اقدامات فرا قانونی که باعث ضایع ‌شدن حقوق کسی شود، برخورد خواهد شد، اینها همه برای تحقق عدالت است تا همه از این میدان استفاده کنند.

وی در پایان با بیان اینکه ستاد پیشگیری از وقوع جرم در انتخابات جلسات متعددی را برگزار می‌کند، یادآور شد: ما به کمک رسانه‌ها می‌توانیم به وظایف‌مان جامه عمل بپوشانیم و تکلیف‌مان را در تحقق حماسه سیاسی به درستی انجام دهیم./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی