گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

رئیس سازمان شیلات کشور :

هدف گذاری صادرات ۳۰ هزار تن ماهی قزل آلا طی سال جاری

گیلانیان : رئیس سازمان شیلات کشور در نشست اقتصاد مقاومتی استان گیلان گفت برای صادرات ۳۰ هزار تن ماهی قزل آلا به کشورهای همسایه هدف گذاری کرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر صالحی در ابتدای این نشست ضمن تحسین مردم گیلان زمین به جهت مشارکت حداکثری در انتخاباتی پیشین و رای اعتماد مجدد به دولت تدبیر و امید، عملکرد قوی استاندار گیلان و تیم مدیریتی وی را در توفیق به دست آمده موثر دانست و گفت: این موفقیت بزرگ وظیفه ما را سنگین تر خواهد کرد.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه سال گذشته ۱۰ هزار تن ماهی قزل آلا به کشورهای همسایه، صادرات داشته ایم، افزود: با توجه به وجود بازار رقابتی، ماهی قزل آلای تولیدی بایستی بیش از یک و نیم تا دو کیلو وزن داشته باشد تا صادراتی محسوب شود.

دکتر صالحی تصریح کرد: با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم، امسال برای صادرات ۳۰ هزار تن ماهی قزل آلا به کشورهای همسایه هدف گذاری کرده ایم.
رئیس سازمان شیلات کشور با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ترویج روش علمی پرورش ماهی در قفس در کشور ادامه داد: هم اکنون بیش از ۵۰۰ قفس فعال با ظرفیت پرورش سالانه ۲۵ هزار تن ماهی قزل آلا در کشور داریم که این ظرفیت در آینده ای نزدیک، به بیش از ۳۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز سهم آبزی پروری از صید پیشی گرفته است، خاطرنشان کرد: طی چهار ماه نخست سال قبل، بیش از ۴۱۲ میلیون دلار صادرات آبزی داشتیم که این میزان امسال، ۶۰ درصد افزایش یافته و در ضمن امسال ۳۰ درصد کاهش واردات انواع ماهی نسبت به سال گذشته داشته ایم.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به بهره مندی گیلان از دریا و مناطق ساحلی گفت: شرایط امروز دنیا به سمتی رفته است که راهی جز نگاه به دریا نداریم و سرزمین و خشکی راهی برای تامین غذا ندارد؛ شرایط امروز دنیا مشابه یک انقلاب آبی است؛ استفاده بهینه از این مواهب، می توان از حداکثر ظرفیت پرورش آبزیان بهره گرفت.

وی با بیان اینکه در دنیای امروز گونه ای باارزش تر از ماهیان خاویاری نداریم، اظهار داشت: در کشورهای دنیا از کمترین امکانات بیشترین بهره برده می شود؛ در ایران شرایط خوبی برای پرورش این گونه داریم؛ استان گیلان در این خصوص شرایط بهتری نسبت به سایر استان ها دارد و باید شرایط برای تحقق این امر فراهم گردد.

دکتر صالحی در پایان این نشست با بیان اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری همه مسئولیم در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنیم، تاکید کرد: همه دستگاه ها بایستی برای تحصیل این موضوع تعامل و همکاری داشته باشند.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار